Obsah

Linka pomoci seniorom nad 65 rokov - nákup k Vám domov

V čase od 8:00 do 10:00 v pracovné dni, Tel: 0907 846 718, 78 75 118, 78 75 129
Nákup potravín, drogérie a liekov. Platba v hotovosti, bez poplatkov za dovoz.

Koronavírus

01.04.2020 08:50

Rúška sa postupne distribuujú seniorom 2

Rúška sa postupne distribuujú seniorom

Do dnešného dňa bolo seniorom nad 65 rokov distribuovaných 1011 rúšok a ďalších 587 bude seniorom doručených počas najbližších dní najneskôr do konca tohto týždňa.

Detail

01.04.2020 08:00

Počas uplynulého týždňa využilo službu Nákup domov 19 seniorov 1

Počas uplynulého týždňa využilo službu Nákup domov 19 seniorov

Mesto Svit vzhľadom na mimoriadnu situáciu ohľadom koronavírusu v snahe pomôcť seniorom, ktorí sú najzraniteľnejšou skupinou obyvateľstva, zriadilo Linku pomoci, prostredníctvom ktorej realizuje službu "nákup domov". Túto službu od 23. do 31. marca využilo 19 seniorov.

Detail

31.03.2020 17:00

Spojom MHD boli pridané ulice. Pre lepšiu dostupnosť seniorom. 1

Spojom MHD boli pridané ulice. Pre lepšiu dostupnosť seniorom.

Mesto iniciovalo doplnenie ulíc, kde premáva mestská hromadná doprava po rokovaní so spoločnosťou, ktorá ju prevádzkuje. Pridané boli ulice HORSKÁ a SKALNÁ. Mesto tak chce vyjsť v ústrety seniorom a obyvateľom týchto ulíc a zlepšiť tak dostupnosť dopravy, keďže doteraz tadiaľ trasa spojov neviedla. Zmena sa týka týchto spojov: • Číslo 11 (s odchodom o 05.07 h z časti Pod Skalkou) • Číslo 53 ( s odchodom o 9.00 h z AS Svit) • Číslo 69 ( s odchodom o 12.50 h z AS Svit) • Číslo 93 ( s odchodom o 14.05 z časti Pod Skalkou) Pozor, stále však ostáva v platnosti, že MHD Svit premáva každý deň podľa sobotňajšieho harmonogramu, ako prevencia šírenia koronavírusu.

Detail

31.03.2020 07:59

zdroj: zaujimavysvet.sk

Nosenie rúška mimo bydliska je povinné. Viete rúško správne používať?

Ak si nebudete rúško dávať na tvár a rovnako aj dolu z tváre správne, neochráni vás. Práve naopak, stane sa zdrojom nákazy. Dodržujte prosím pri jeho používaní správny postup, chránite tak seba, aj ostatných.

Detail

30.03.2020 14:35

Od pondelka budú otvorené ďalšie obchodné prevádzky, avšak za prísnejších podmienok 1

Od pondelka budú otvorené ďalšie obchodné prevádzky, avšak za prísnejších podmienok

Ústredný krízový štáb SR rozhodol o sprísnení hygienických podmienok v obchodných prevádzkach.

Detail

27.03.2020 14:22

Pokračujeme. Rúška, letáky aj nákupy.

Pokračujeme. Rúška, letáky aj nákupy.

Aj dnes sa na úrade pokračuje v prácach. Žienky z mestského úradu a členovia Mládežníckeho parlamentu pod vedením Janky Koreňovej (CVČ Svit) pilne šijú rúška, roznášajú noviny a informačné letáky, ale i nákupy seniorom domov. Pošta už počas uplynulého týždňa pozastavila roznos novín a letákov, preto dostanete tento mesiac žiaľ noviny neskoro. Aj vďaka Mestskej polícii Svit a odboru sociálnych činností mestského úradu si ich však v schránkach nájdete. Rúška si nájdu v schránkach v týchto dňoch obyvatelia vo veku 65 a viac rokov bývajúci na týchto uliciach: Terasová, Školská, Horská, Mierová a Hájová. Ďakujeme každej dobrej ruke a srdcu, ktoré pomáha, ako vie a tiež Vám za trpezlivosť a porozumenie. Tiež ďakujeme všetkým darcom látok, materiálu, ale aj komukoľvek, kto akokoľvek prispieva svojou pomocou v týchto dňoch iným.

Detail

26.03.2020 09:08

U s m e r n e n i e  č.  2 pre výkon pohrebných a cintorínskych služieb v súvislosti so šíriacim sa vírusom COVID-19 1

Usmernenie č. 2 pre výkon pohrebných a cintorínskych služieb v súvislosti so šíriacim sa vírusom COVID-19

Mesto Svit v súlade - so zákazom organizovať a usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy, - so zákazom verejného slávenia bohoslužieb, - s inštrukciami Úradu verejného zdravotníctva SR pre Pohrebné služby, vydáva nasledovné doporučenia:

Detail

25.03.2020 15:26

Rúška sa postupne distribuujú. Aj šijú.

Rúška sa postupne distribuujú. Aj šijú.

Šikovné, usilovné, ale najmä ochotné rúčky našich dobrovoľníkov a dobrovoľníčok nezaháľajú ani dnes. Šitie rúšok na Mestskom úrade Svit v priestoroch Centra voľného času pod vedením Janky Koreňovej je v plnom prúde. Rúška sa začali distribuovať bezplatne občanom vo veku 65 a viac rokov už včera. Distribuujú sa postupne, podľa možností a množstva ušitých kusov. V týchto dňoch obdržia, prípadne niektorí už obdržali od mesta rúška obyvatelia týchto ulíc: Fraňa Kráľa, Hviezdoslavova, I. Krasku, Jesenského, Komenského a Novej. Chráňme sa, pomáhajme si, buďme k sebe ohľaduplní a zvládneme to.

Detail

25.03.2020 07:51

NOVÁ SÉRIA MIMORIADNYCH OPATRENÍ A VŠETKY UŽITOČNÉ INFORMÁCIE 1

NOVÁ SÉRIA MIMORIADNYCH OPATRENÍ A VŠETKY UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

Žiadame vás, aby ste si detailne prečítali tento status a zdieľali ho medzi svojich všetkých priateľov, respektíve ho ukázali tým, ktorí nemajú prístup k internetu.

Detail

24.03.2020 11:57

Dobrovoľníci koordinovaní mestským úradom zásobujú seniorov a šijú rúška zadarmo

Dobrovoľníci koordinovaní mestským úradom zásobujú seniorov a šijú rúška zadarmo

Včera obdržali prví seniori vo Svite svoje nákupy s donáškou až domov. Dobrovoľníci koordinovaní iniciatívou vedenia Mestského úradu a Oddelením sociálnych činností sa pustili do práce. Pomáha kto môže a ako vie. Šikovné ruky dobrovoľníčok pod vedením Janky Koreňovej šijú rúška v priestoroch Centra voľného času. Pomocnú ruku podáva aj Mládežnícky parlament mesta Svit. Ale šije sa aj v kanceláriách. Ďalšie rúška bude šiť kolektív zamestnancov Strednej odbornej školy polytechnickej J.A. Baťu pod vedením riaditeľky Evy Nebusovej. Takto ušité rúška sú postupne zadarmo distribuované obyvateľom mesta, prednostne vo veku 65 a viac rokov. Taktiež stále platí, že ak máte doma nepotrebné kusy látok a posteľnej bielizne či gumičiek, prineste ich na Mestský úrad. Tento materiál bude použitý na rúška distribuované zdarma obyvateľom Svitu.

Detail

Aktivity, ktoré môžete robiť aj doma

01.04.2020

1. apríl - Medzinárodný deň vtáctva

Potešme sa spolu s prírodou.

Detail

20.03.2020

Svit bude tlieskať hrdinom - pridajte sa!

Aj Mesto Svit sa dnes pripojí k výzve "Slovensko tlieska hrdinom", kedy potleskom z balkónov, okien a pod., odmeníme všetkých hrdinov dnešných dní, ktorí stoja v tzv. prvej línii a vďaka ktorým v týchto dňoch môžeme fungovať aspoň sčasti normálne.

Detail

20.03.2020

Súťaž o najkrajšie jarné ozdoby

CVČ a MP mesta Svit pozývajú všetky šikovné deti mládež i dospelých zapojiť sa do súťaže o najkrajšie jarné ozdoby.

Detail

20.03.2020

Súťaž vymaľuj si svoje rúško

CVČ a MP mesta Svit vyhlasujú súťaž vymaľuj si svoje rúško.

Detail

Aktuality

31.03.2020

Oldies Twenty five Expres party

Diskotéku 70, 80, a 90 rokov Oldies Twenty five Expres party z dôvodu zabránenia šírenia sa koronavírusu COVID - 19 presúvame na 16. októbra 2020.

Detail

25.03.2020

Malé, ale potrebné opravy v mestských objektoch

Malé, ale potrebné opravy v mestských objektoch

Bytový podnik ako správca mestských budov uskutočnil niekoľko opráv v rámci vylepšenia štandardov využívania.

Detail

24.03.2020

Platí zákaz vypaľovania suchej trávy 1

Platí zákaz vypaľovania suchej trávy

Oznam Mestskej polície Svit

Detail

Mesto Svit

Leží v severozápadnej časti Spiša, 7km západne od Popradu medzi Vysokými Tatrami a Kozími chrbtami na rieke Poprad v Popradskej kotline. Obklopené je zo severu, západu aj juhu lesmi. Z východnej a severovýchodnej strany ležia okolo mesta polia.

Najvýznamnejším vodným tokom na území mesta je rieka Poprad. Do nej sprava ústi najprv riečka Mlynica (do nej na území mesta ešte pravostranná Lopušná a ľavostranný Potôčik) a potom východne od mesta Háganský potok.