Zapojte sa spolu s nami do jarného upratovania mesta

Upracme si Svit

22. apríla 2024 je Deň Zeme a vy sa môžete zapojiť do medzinárodnej iniciatívy spoločného jarného upratovania. Upratovať sa bude aj v našom meste - v sobotu 20. apríla 2024.

Upracme si SvitPridajte sa k dobrovoľníkom po celom Slovensku a pomôžte planéte. Ak máte záujem vyčistiť svoje najbližšie okolie, svoju ulicu, môžete tak urobiť jednotlivo alebo ešte lepšie skupinovo so svojimi susedmi, priateľmi, známymi. Budeme radi, ak nám dáte o sebe vedieť a nahlásite nám lokalitu upratovania.

Môžete vyčistiť okolie iba vášho rodinného/bytového domu, prípadne časti ulice alebo širšieho verejného priestoru. Súčasťou jarného upratovania môže byť zber smetí, očistenie chodníkov, úprava predzáhradiek, celkové okrášlenie svojho okolia.

Ak potrebujete požičať materiál/náradie (vrecia, hrable, lopaty, metly), dajte nám vedieť vopred. Ak bude potrebný odvoz odpadu po upratovaní, nahláste nám to tiež prostredníctvom mailového kontaktu na:  jana.budzakova@svit.sk

Oceníme, ak nám po skončení upratovania pošlete fotky z jarného upratovania vášho okolia.

Ak chcete pomôcť ako dobrovoľníci centrálnemu „upratovaciemu tímu“, nahláste nám váš záujem a stretneme sa v sobotu 20. apríla 2024 o 9.00 hod. v parku pred MsÚ

Nezabudnite si dobrú náladu a chuť urobiť niečo užitočné pre svoje okolie a zaručene si z jarného upratovania odnesiete skvelý pocit z dobre vykonanej práce.

Kontakt na registráciu, prípadne bližšie informácie: jana.budzakova@svit.sk

Deň Zeme, ktorý v roku 2024 pripadá na 22. apríla  je sviatkom, kedy sa celosvetovo konajú podujatia upozorňujúce na zhoršujúci sa stav životného prostredia a podporujúce ekologické správanie.

Autor: red.