Rozbeháme celý Svit

ALS Beh

Už 8. ročník?! Áno, je to už 8. rok čo organizujeme vo Svite ALS charitatívny beh, ktorý hrdo nesie vo svojom podtitule názov Memoriál Jana Svočáka.

ALS BehObčianske združenie Športuj srdcom pozýva Sviťanov aj občanov zo širšieho okolia na toto športové podujatie, ktoré sa uskutoční v sobotu 23. marca 2024 v areáli pri Kolibe vo Svite. Veľkým obohatením akcie sú už tradične DETSKÉ BEHY, určené pre najmenších od 3 do 14 rokov.

Štartovné je pre deti zdarma a každé dieťa získa na pamiatku aj účastnícku medailu a diplom. Deti je možné registrovať na webovej stránke https://reg.als.run/.

ALS detské behy

Pre dospelých máme tento rok pripravenú novinku v podobe NORDIC WALKING (7 km trať). Ide o tzv. Severskú chôdzu s paličkami, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou pre mladých športovcov, ľudí v strednom veku aj seniorov. Okrem „paličkárov“ máme ešte 1 zaujímavú novinku, ktorou je BEH SO PSOM (21 km), označovaný aj ako Canicross, pri ktorom je pes a psovod povinne prepojený vodítkom.

Z minulých ročníkov zostávajú v repertoári ALS podujatia pre viac či menej trénovaných bežcov tieto trailové trate - ALS KOZÍ KAMEŇ (44 km), ALS SMOLNÍK (21 km), ALS ŠTAFETA (3x5km). Organizátori z OZ Športuj srdcom pripravujú toto športové podujatie ako charitatívnu akciu bez nároku na odmenu. Všetky vyzbierané prostriedky sú prerozdeľované osobám trpiacim nervovo-svalovými ochoreniami, ktorí nemôžu behať, sú obmedzení v pohybe, často krát uväznení na lôžku alebo na invalidnom vozíku. Za 7 ročníkov sme týmto osobám odovzdali čiastku viac ako 47.700 Eur. Príďte podporiť charitatívnu myšlienku ALS behu.

Môžete tak urobiť tým, že sa zaregistrujete a zaplatíte štartovné v niektorej z kategórií alebo finančným príspevkom do verejnej zbierky, ktorá bude prebiehať v sobotu 23. marca v areáli Koliby. Tešíme sa na spoločne vytvorenú žičlivú atmosféru a všetkých zúčastnených.

 

Autor: Miro Hollý, Športuj srdcom o.z