POZVÁNKA NA DEŇ S VEDOU

DEŇ S VEDOU

SOŠ polytechnická J. A. Baťu pozýva širokú verejnosť na DEŇ S VEDOU.

Vážení občania mesta Svit,

dovoľujeme si Vás pozvať na aktivitu DEŇ S VEDOU, ktorú organizuje SOŠ polytechnická J. A. Baťu vo Svite pod záštitou Mesta Svit v rámci 90. výročia založenia nášho mesta.

KEDY?    27. marca 2024 v čase od 8.00 hod. do 12.00 hod.

KDE?      SOŠ polytechnická J. A. Baťu vo Svite

Pri tejto príležitosti si môžete pozrieť priestory školy a dozvedieť sa všetko o našej práci. Zároveň sa pre žiakov 1. ročníka SOŠ a žiakov základných škôl vo Svite uskutoční VEDECKÁ HRA. Žiaci súťažia v štvorčlenných družstvách na 5 výskumných pracoviskách – ústav aplikovanej informatiky, C.S.I. kriminálka Svit, ústav experimentálnej fyziky, dielňu alchymistovšifry pre začiatočníkov. Úlohou bude odhaliť meno slávneho vedca /Do vedeckej hry sa môžete sa zapojiť aj Vy/.

Pri  tejto príležitosti si môžete so sebou doniesť aj vzorku vody z Vašej domácnosti /cca 500 ml v plastovej alebo sklenenej fľaši/ a naši kolegovia a žiaci Vám urobia jej chemický rozbor.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Mesto Svit                                          a                                         RNDr. Eva Nebusová

riaditeľka  SOŠ J.A. Baťu

DEŇ S VEDOU