Úspešná Sviťanka Stanka Lajčáková prijala osobné poďakovanie od primátora

Úspešná Sviťanka Stanka Lajčáková prijala osobné poďakovanie od primátora

Sviťanka Stanka Lajčáková nepochybne patrí k najvýznamnejším mladým nádejam slovenskej atletiky. Získala Cenu primátora pre rok 2018 za mimoriadne výsledky v oblasti športu a za reprezentáciu mesta doma aj v zahraničí. Keďže sa v júni nemohla zúčastniť slávnostného odovzdávania cien, prijala pozvanie primátora Miroslava Škvareka, ktorý jej osobne zablahoželal k jej športovým úspechom a poďakoval za úspešnú reprezentáciu mesta.

Sviťanka Stanka Lajčáková nepochybne patrí k najvýznamnejším mladým nádejam slovenskej atletiky. Získala Cenu primátora pre rok 2018 za mimoriadne výsledky v oblasti športu a za reprezentáciu mesta doma aj v zahraničí. Keďže sa v júni nemohla zúčastniť slávnostného odovzdávania cien, prijala pozvanie primátora Miroslava Škvareka, ktorý jej osobne zablahoželal k jej športovým úspechom a poďakoval za úspešnú reprezentáciu mesta.

Stanka sa tomuto športu venuje už od svojich 9 rokov. V súčasnosti pôsobí táto 22-ročná študentka fyzioterapie v Dukle Banská Bystrica. Je reprezentantkou Slovenska vo viacerých disciplínach, najviac jej však učarovali prekážkové trate. Viacnásobná majsterka republiky sa predstavila už aj na halových majstrovstvách Európy v Belehrade i na majstrovstvách Európy do 23 rokov v Poľsku, kde skončila na 17. mieste. Stanka je držiteľkou 2 slovenských rekordov vo vekovej kategórii do 23 rokov, a to v behu na 100 m cez prekážky s časom 13,35 s a v behu na 60 m cez prekážky s časom 8,33 s. Vo svojom mladom veku je táto odchovankyňa svitského trénera Ladislava Potočného už dnes 6. najlepšou Slovenkou v  historických tabuľkách v behu na 200 m s časom 24,64 s.