Blíži sa 19. ročník cyklistických pretekov Horal, sily si môžu zmerať aj tí najmenší

Blíži sa 19. ročník cyklistických pretekov Horal, sily si môžu zmerať aj tí najmenší

Druhý augustový víkend sa bude vo Svite niesť už tradične v duchu cyklistiky. V sobotu 11. augusta 2018 sa uskutoční už 19. ročník cyklistických pretekov pod názvom HORAL MTB MARATÓN. Rokmi získava podujatie nielen na kvalite, ale i na obľúbenosti.

Druhý augustový víkend sa bude vo Svite niesť už tradične v duchu cyklistiky. V sobotu 11. augusta 2018 sa uskutoční už 19. ročník cyklistických pretekov pod názvom HORAL MTB MARATÓN. Rokmi získava podujatie nielen na kvalite, ale i na obľúbenosti.

Cyklistický maratón sa teší každoročne rastúcej návštevnosti cyklistov nielen zo Slovenska, ale aj z ďalších krajín. Svedčia o tom aj čísla, veď minuloročného podujatia sa zúčastnilo vyše 1200 dospelých pretekárov a 450 detí z 24 európskych krajín. Prispela k tomu určite aj skutočnosť, že minulý rok sa v rámci pretekov HORAL konali aj Majstrovstvá Európy v MTB maratóne 2017 (ME XCM). Podujatie bolo organizované pod odbornou gesciou Európskej cyklistickej federácie so sídlom vo Švajčiarsku, kde sa nám spomedzi štyroch kandidujúcich krajín prvýkrát podarilo uspieť v súťaži o umiestnenie tohto medzinárodného podujatia na Slovensko.

Podujatie podobného významu sa pod Tatrami konalo naposledy v roku 1999 - Majstrovstvá sveta v cyklokrose. V novodobej histórii Slovenskej republiky sa jednlo o jedinečnú akciu, ktorá svojím významom ďaleko presahuje jej hranice.

Cyklomaratón HORAL nie je pretekami len pre výkonných športovcov. Tratí a kategórií je viac. Trasy sú volené tak, aby si cyklista každej výkonnostnej kategórie našiel tú svoju. Štartujú vždy vo Svite a účastníci majú na výber 4 trasy. V najťažšej z nich je odmenou zdolanie Kráľovej Hole (1 946 m.n.n.).

Významnou súčasťou podpory cykloturistiky, cyklistického športu a aktívneho trávenia voľného času je aj mladá generácia, a preto sa v rámci podujatia uskutočnia aj populárne preteky pre deti a mládež HORAL JUNIOR. Tieto preteky sú určené pre vekovú kategóriu od 0 do 15 rokov. Štartovať sa bude pri Kolibe o 14.00 hod.

Po vyhlásení výsledkov všetkých pozývame na tombolu a koncert slovenského speváka Lukáša Adamca, víťaza druhého ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar.

Viac informácií nájdete na www.horal.sk.

Propozície súťaže HORAL JUNIOR nájdete TU.

Program:

07:00 štart najdlhšej trasy 135km HORAL KREJZI (pred MsÚ)

09:30 – 11:00 štarty ostatných kategórií a trás (pred MsÚ)

11:00 štart rodinnej trasy HORAL DEJZI (pred MsÚ)

14:00 štart 1. kategórie HORAL JUNIOR (pri Kolibe!)

16:00 vyhlasovanie výsledkov HORAL JUNIOR (pri Kolibe

18:00 vyhlasovanie výsledkov HORAL (ISKRA aréna)

19:00 tombola (ISKRA aréna)

20:00 koncert Lukáš Adamec