Obsah

Aktuality

11.08.2020

Prešovský kraj napreduje v sčítaní domov a bytov 1

Prešovský kraj napreduje v sčítaní domov a bytov

V júli pokračovala prvá fáza najrozsiahlejšieho štatistického zisťovania – projekt SČÍTANIA OBYVATEĽOV, DOMOV A BYTOV 2021 (SODB 2021), ktorý sa realizuje na celom Slovensku v spolupráci so samosprávami. Najviac sčítaných obcí má v rámci republiky Prešovský kraj, kde je do štatistického zisťovania zapojených najviac samospráv.

Detail

10.08.2020

Pozor na zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru 1

Pozor na zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Poprade vyhlasuje, počnúc dnešným dňom od 10:00 hod., čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru. Žiadame vlastníkov resp. správcov lesných pozemkov o vykonávanie hliadkovacej činnosti v mimopracovnom čase a v čase pracovného pokoja.

Detail

10.08.2020

Pozývame na symbolické otvorenie rekonštruovaného chodníka 1

Pozývame Vás na symbolické otvorenie rekonštruovaného chodníka

V stredu 12. augusta 2020 o 10.00 h sa na rohu - ústí križovatky Ulice SNP a Hlavnej („Vlečka„ pri železničnej stanici) uskutoční symbolické otvorenie cyklochodníka pri 1/18, ktorý prešiel rekonštrukciou. Urobte deň na kolesách svojim ratolestiam, alebo sa sami pridajte na bicykli alebo kolieskových korčuliach. Primátorka mesta Dáša Vojsovičová symbolicky otvorí spoločný chodník pre chodcov a cyklistov za prítomnosti pozvaných hostí, detí z Letnej školy v Základnej škole na Komenského ulici a detí z cyklistického tábora Centra voľného času Svit. Srdečne vítaní ste všetci. A navyše, pre každého detského účastníka „na kolesách“ je pripravená malá pozornosť.

Detail

07.08.2020

Nové hasičské vozidlo je pokrstené a odovzdané.

Nové hasičské vozidlo je pokrstené a odovzdané.

Dobrovoľnému hasičskému zboru Svit sa 10. júla splnil dlhoročný sen. Primátorka mesta Dáša Vojsovičová totiž práve v ten deň prevzala v Prešove, od ministra vnútra SR Romana Mikulca, nové hasičské vozidlo Iveco Daily. O dva týždne po tom bolo auto slávnostne pokrstené a odovzdané dobrovoľným hasičom.

Detail

06.08.2020

Malí cyklisti pozor. V nedeľu Vás čaká HORAL JUNIOR. 1

Malí cyklisti pozor. V nedeľu Vás čaká HORAL JUNIOR.

Preteky pre deti HORAL JUNIOR sú súčasťou seriálu “Detská Východ road liga MTB“. Detská Východ Road Liga MTB je seriál pretekov v horskej cyklistike na východnom a čiastočne strednom Slovensku.

Detail

Koronavírus

10.06.2020 13:17

Od dnešného rána sa opäť uvoľnujú opatrenia. Pripravili sme pre Vás prehľad. 1

Od dnešného rána sa opäť uvoľnujú opatrenia. Pripravili sme pre Vás prehľad.

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva a priaznivej epidemiologickej situácie na Slovensku sa okrem prevádzok otvorených počas 1., 2., 3. a 4. fázy uvoľňovania otvárajú ďalšie prevádzky, služby, priestranstvá a hromadné podujatia. NAJVÝZNAMNEJŠIE ZMENY PLATNÉ OD 10. JÚNA Cezhraničný pohyb bez obmedzení sa bude týkať aj Nórska, Fínska, Islandu, Bulharska, Grécka, Nemecka, Dánska, Švajčiarska, Chorvátska, Slovinska, Cypru, Malty a pobaltských krajín. Nosenie rúšok v exteriéry bude dobrovoľné. Karanténa pri návrate zo zahraničia bude dobrovoľná. Otvárajú sa detské kútiky v obchodných centrách, nočné kluby, centrá voľného času a základné umelecké školy.

Detail

09.06.2020 15:10

Plaváreň vo Svite bude od zajtra otvorená 1

Plaváreň vo Svite bude od zajtra otvorená

Po takmer trojmesačnej predstávke bude plaváreň opäť sprístupnená v stredu, 10. júna 2020 od 14.00 h pri dodržaní všetkých hygienických zásad a opatrení ako je zvýšená frekvencia upratovania, čistenie a dezinfekcia priestorov, športových pomôcok a zariadení plavárne. Návštevníkom bude pri vstupe meraná teplota, samozrejmosťou je dezinfekcia rúk. Počet návštevníkov je obmedzený. Sauna zatiaľ v prevádzke nebude.

Detail

05.06.2020 07:52

Od dnešného rána sme v 5. fáze uvoľňovania opatrení. Tu je prehľad zmien. 1

Od dnešného rána sme v 5. fáze uvoľňovania opatrení. Tu je prehľad zmien.

Vďaka priaznivej epidemiologickej situácii sa od dnes, stredy 3. júna, uvoľňujú ďalšie opatrenia. Ruší sa napríklad vyhradený čas  pre nakupovanie dôchodcov, zmierňujú sa opatrenia týkajúce sa nosenia rúšok a otvárajú sa vnútorné športoviská.

Detail

26.05.2020 11:44

Spoje MHD začnú od 1. júna premávať aj pre žiakov 1

Spoje MHD začnú od 1. júna premávať aj pre žiakov

V súvislosti s uvoľňovaním opatrení prijatých v marci tohto roka na zabránenie šírenia nového koronavírusu sa od 1. júna otvárajú školy pre žiakov materských škôl a žiakov prvého stupňa základných škôl vrátane žiakov piatych ročníkov.

Detail

19.05.2020 10:20

Už zajtra sa uvoľňujú ďalšie obmedzenia. 1

Už zajtra sa uvoľňujú ďalšie obmedzenia.

Vzhľadom na pretrvávajúcu priaznivú epidemiologickú situáciu dochádza od stredy 20. mája k výraznému uvoľňovaniu opatrení - tzv. 4. fáze, ktoré boli zavedené pre epidémiu ochorenia COVID-19.

Detail

Mesto Svit

Leží v severozápadnej časti Spiša, 7km západne od Popradu medzi Vysokými Tatrami a Kozími chrbtami na rieke Poprad v Popradskej kotline. Obklopené je zo severu, západu aj juhu lesmi. Z východnej a severovýchodnej strany ležia okolo mesta polia.

Najvýznamnejším vodným tokom na území mesta je rieka Poprad. Do nej sprava ústi najprv riečka Mlynica (do nej na území mesta ešte pravostranná Lopušná a ľavostranný Potôčik) a potom východne od mesta Háganský potok.