Obsah

Železničné priecestie do Batizoviec definitívne uzatvoria 5. júna

Typ: ostatné
Železničné priecestie do Batizoviec Doprava v meste Svit sa od dnes 19. mája reorganizovala. V predčasnom užívaní je Podjazd Svit, ktorý vystrieda prejazd cez batizovské železničné priecestie.

Železničné priecestie do Batizoviec„Podjazdom sa nahradí úrovňové priecestie do Batizoviec,“ informovala o tom hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová. Práve toto priecestie železnice definitívne uzatvoria 5. júna. Doprava do Batizoviec a Vysokých Tatier je už teda presmerovaná novým podjazdom, ktorý sa začal budovať v apríli 2021 a do predbežného užívania bol uvedený vo štvrtok 18. mája 2023. Táto investícia stála železnice viac ako 4,3 mil. eur.

Dnešným dňom sa naplno zahájila aj rekonštrukcia križovatky na ulici Hlavná, kde sa rozbehli rekonštrukčné práce vlečkového priecestia Chemosvitu. Podjazd Svit„Podjazd Svit je teraz súčasťou obchádzkovej komunikácie z dôvodu uzatvorenia cesty I/18. Nákladné autá sú dopravným značením presmerované do podjazdu a novovybudovanou cestou III. triedy sa vracajú na priecestie so závorami a na cestu I/18. Zrušenie batizovského priecestia je vo Svite naplánované po ukončení uzávierky cesty I/18 a zrušení obchádzkových trás. O predčasné užívanie priecestia Chemosvit, úprav cesty I/18, Cestnej svetelnej signalizácie a ďalších súvisiacich objektov je požiadané na 2.6.2023. Následne 5. júna bude batizovské priecestie uzatvorené a doprava do Batizoviec už bude vedená novovybudovaným podjazdom,“ uzavrela R. Feik Achbergerová.

Rekonštrukcia železničnej slučky Chemosvit cesta I/18

 


Vytvorené: 19. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 19. 5. 2023 15:11
Autor: Zuzana Dobránszka