Vyhlásenie ankety „Najúspešnejší športovec a športový kolektív mesta Svit za rok 2023“

Mesto Svit v spolupráci s Komisiou školstva, kultúry, športu, mládeže, regionálneho rozvoja a mediálna vyhlasuje anketu
„Najúspešnejší športovec a športový kolektív mesta Svit za rok 2023“

Vyhlasovanie a vyhodnotenie sa uskutočňuje v týchto kategórch

(bez uvádzania poradia)

1. jednotlivci - mládež do 19 rokov
  2. jednotlivci – dospelí
  3. kolektívy – mládež
  4. kolektív – dospelí
  5. talent roka
  6. tréner roka
  7. zaslúžilí funkcionári, tréneri a športovci
  1. osobitná cena primátora v oblasti športu

Navrhnutí jednotlivci musia byť v hodnotenom roku registrovanými členmi klubu, ktorý má sídlo na území mesta Svit a reprezentujú klub mesta Svit a SR, kolektív môže byť hodnotený za podmienky, že má sídlo na území mesta Svit a reprezentuje mesto Svit a SR, za športový kolektív sa považuje v kolektívnych športoch celé družstvo, v individuálnych športoch štafeta.

Predkladanie návrhov:

Svoje návrhy podávajú:

• občania mesta Svit (návrh musí byť potvrdený športovým klubom, že športovec je členom športového klubu so sídlom na území mesta Svit).
  • športový klub so sídlom v meste Svit,
  • komisia športu pri MsZ,
  • poslanci MsZ

Nominácia musí byť podaná na štandardizovanom formulári do 31.decembra 2023 (na vyžiadanie v podateľni MsÚ, alebo je možnosť si ju stiahnuť elektronicky TU) Typ: PDF dokument, Velkosť: 878.79 kB ) s označením Športovec roka 2023, alebo poštou na adresu MsÚ: Mestský úrad, oddelenie školstva, Hviezdoslavova 268/32 , 059 21 Svit, prípadne na podateľňu MsÚ.

Nominácia musí obsahovať:

názov podujatia (Majstrovstvá SR, Európy, Medzinárodný míting a pod.), krajina, dátum konania, druh športu, disciplína, kategória, počet zúčastnených, dosiahnutý výsledok - umiestnenie na podujatí s priloženou kópiou dokladu o dosiahnutom výsledku (fotokópia výsledkovej listiny, článku v dennej tlači, informácie z webovej stránky a pod.), základné údaje o navrhovanom - dátum narodenia, adresa bydliska, športový klub, telefónne číslo, mailová adresa, prílohou písomného návrhu musí byť na CD, DVD nosiči alebo USB kľúči nahraný profil športovca resp. kolektívu (kategórie A - F).

Kritériá hodnotenia

a) Pravidlá pre zaradenie do zoznamu navrhnutých športovcov v kategóriách A, B jednotlivci: umiestnenie do 3. miesta v krajských a republikových súťažiach, alebo, účasť v reprezentačných výberoch SR v medzinárodných a medzištátnych súťažiach, alebo umiestnenie na OH, SZU, Majstrovstvách sveta, Majstrovstvách Európy iných svetových a európskych podujatiach.

b)D – kolektívy: umiestnenie do 3. miesta v krajských a republikových súťažiach, alebo účasť a umiestnenie do 5-tého miesta vo svetových resp. európskych súťažiach.

c) v kategórii E - talent roka: ocenenie je určené súčasným športovcom, ktorí dosiahli v priebehu posledného roka významný športový výsledok alebo sú pre daný športový klub výrazným športovým prínosom (ocenení športovci v kategórii "talent roka" nemôžu byť ocenení v žiadnej inej kategórii vyhlasovania najúspešnejších športovcov mesta Svit).

d) v kategórii F - tréner roka: dosiahnuté športové výsledky s jednotlivcami alebo kolektívom v danom roku, alebo výsledky dosiahnuté v klube, ktorý má sídlo na území mesta Svit.

e) v kategórii G zaslúžili funkcionári, tréneri a športovci:ocenenie je určené bývalým vynikajúcim športovcom, dlhoročným funkcionárom a pracovníkom v oblasti telesnej kultúry v rámci mesta Svit (vekový limit od 60 rokov).

f), ktorý má, resp. mal sídlo na území mesta Svit, alebo v danom roku dosiahli významný športový výsledok a to: medaila z majstrovstiev SR, významné umiestnenie na MS, ME, OH a pod.,  alebo osobnostiam, ktoré sa významným spôsobom pričinili o rozvoj športu v meste Svit.

Oceňovanie „Najúspešnejší športovec a športový kolektív mesta Svit za rok 2023“ sa uskutoční v priebehu marca 2024, presný termín a miesto ešte upresníme.

PhDr. Ladislav Kalasz,

predseda Komisie školstva, kultúry, športu,

mládeže, regionálneho rozvoja a mediálna

Príloha