VO SVITE PREBEHLO OČKOVANIE BEZ REGISTRÁCIE

-V sobotu 4. decembra 2021 prebehlo v budove Mestského úradu vo Svite, v čase od 09.00 do 14.00 hod. očkovanie jednorazovou vakcínou Janssen bez predošlej registrácie. Očkovanie realizovala výjazdová očkovacia jednotka VÚC Prešov.

V priebehu minulého týždňa bolo zabezpečené  informovanie  verejnosti prostredníctvom  zverejnenia týchto oznamov na webovej stránka mesta, FB – oficiálnej stránke mesta, ďalej formou sms správ a opakovane aj vyhlásením v mestskom rozhlase. V priebehu soboty sa prišlo zaočkovať 28 osôb. Celý proces očkovania zabezpečilo a koordinovalo oddelenie VVS a SČ MsÚ Svit, za účasti dvoch príslušníkov Mestskej Polície. Výjazdová očkovacia jednotka zaočkovala na požiadanie aj dvoch imobilných občanov v mieste ich bydliska. Dobrovoľnícku pomoc pri očkovaní ponúkla  mladá Sviťanka - študentka gymnázia  J. Tranovského v Liptovskom Mikuláši - Andrea Geročová, ktorá administratívne pomáhala občanom mesta s vypĺňaním formulárov a dotazníkov. Mesto Svit ocenilo mladú študentku poďakovaním  za poskytnutie tejto obetavej a nezištnej pomoci v prospech iných.

Pozrite si krátku reportáž z uskutočneného očkovania, ktorú odvysielala v hlavných správach aj TV JOJ, v časovej línii  na 12.24 min.

Link :

Vytvorené: 7. 12. 2021