V MESTE PRIBUDNE ĎALŠÍ BEZPEČNEJŠÍ PRIECHOD PRE CHODCOV

- Mesto Svit pretína frekventovaná cesta 1/18, po ktorej sú obyvatelia nútení prechádzať či už za prácou, školou alebo záujmami. V súvislosti s tým vedenie mesta pristúpilo k postupnej realizácii rekonštrukcie prechodov na tejto ceste.

Mesto Svit pretína frekventovaná cesta 1/18, po ktorej sú obyvatelia nútení  prechádzať či už za prácou, školou alebo záujmami. Žiaľ, cesta „pamätá“ aj tragické nehody.

Primátorka Ing. Dáša Vojsovičová: „Cesta I/18 je nesmierne vyťažený dopravný ťah, čoho svedkom sme boli aj počas tohto leta počas uzávierky tunela Bôrik. Aj preto je pre mňa nesmierne dôležité smerovať pozornosť zvyšovaniu bezpečnosti chodcov v našom meste.“

Vedenie mesta s cieľom zvyšovania bezpečnosti obyvateľov postupne realizuje rekonštrukciu prechodov na ceste 1/18. Ako prvý bol zmodernizovaný dolný prechod do mestskej časti Pod Skalkou. V súčasnosti  v spolupráci so skupinou Chemosvit a.s. prebieha rekonštrukcia priechodu pre chodcov „pri hornej bráne“ spoločnosti. Začali sa práce na osvetlení, zvýraznení dopravného značenia a celkovom zlepšení aj tým, že pribudne nástupný ostrovček pre chodcov.

Tretím modernizovaným prechodom v krátkej budúcnosti bude prechod pri mäsokombináte Nord – „Losky“. Prípravné práce modernizácie prebehli pri rekonštrukcii cyklochodníka popri 1/18 už v roku 2019. V krátkom období bude aj tento prechod rekonštruovaný a doplnený o nasvietenie, nové dopravné značenie, či prvky pre nevidiacich. V prípravnej fáze je aj modernizácia východného prechodu pri záhradkách „Máj“. Realizáciou modernizácie priechodov pre chodcov v našom meste dosiahneme cieľ zvýšenia miery bezpečnosti pri prechádzaní cez cestu I/18 nielen pre chodcov ale i pre šoférov vo Svite.

Vytvorené: 14. 10. 2021