V DOME KULTÚRY VO SVITE SA ZASKVELA NOVÁ DIVADELNÁ OPONA

-Divadelná sála Domu kultúry vo Svite ožila novou oponou.

Vedenie mesta Svit bolo informované o nevyhovujúcej hlavnej opone v divadelnej sále Domu kultúry, ktorá bola nevymenená veľmi dlhé obdobie a zažila si svoje. Zároveň už nespĺňala funkčné a estetické kritériá. V pozornosti mesta však bolo podporiť a zrealizovať výmenu divadelnej opony tak, aby sa divadelná sála zaskvela aj keď v čiastočnom, ale v novom šate.

A podľa slov primátorky mesta Svit – „V každom prípade hľadáme alternatívu získania finančných prostriedkov na správnu vec, ktorá bude prospešná verejnosti a mestu“.

A úsilie prinieslo svoje ovocie.  Mesto sa prihlásilo do výzvy predsedu Prešovského samosprávneho kraja  a spracovalo projekt k výmene opony. Ten bol úspešný a  mesto tak získalo finančnú dotáciu z rozpočtu PSK.

Vďaka finančnej podpore PSK a spolufinancovaniu mesta Svit sa divadelná sála Domu kultúry vo Svite vynovila.

„Projekt podporený z rozpočtu PSK“

-------

Vytvorené: 29. 9. 2021