Obsah

Talentovaní žiaci zasadli do poslaneckých lavíc, otestovali sa v angličtine

Typ: ostatné
Žiaci zo ZŠ v poslaneckých laviciach CVČ zorganizovalo v zasadačke MsÚ olympiádu v anglickom jazyku. Žiaci tak na chvíľu vymenili školské lavice za tie poslanecké na mestskom úrade. Odborným garantom súťaže bola Patrícia Niedobová zo SOŠ polytechnickej J.A. Baťu vo Svite.

Olympiáda bola určená pre žiakov 3., 4., a 5. ročníka základných škôl a zúčastnili sa jej: ZŠ Komenského Svit, ZŠ Mierová Svit, ZŠ Štrba, ZŠ Batizovce, ZŠ Liptovská Teplička, ZŠ Spišská Teplica, ZŠ Vyšné Hágy. „Naša olympiáda v anglickom jazyku je tradičné podujatie, ktoré CVČ vo Svite organizuje už niekoľko rokov. Aj keď je olympiáda v angličtine predmetová celoslovenská súťaž, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstva školstva SR, organizuje sa len pre žiakov od 6. ročníka vyššie. My ako CVČ organizujeme olympiádu aj pre mladšie deti, ktoré nemajú možnosť zúčastniť sa podobnej súťaže kvôli veku, ale sú veľmi šikovné a talentované a angličtinu zvládajú na veľmi dobrej úrovni. Preto im už v tomto veku poskytujeme priestor ´zmerať si sily´ a zistiť na akej úrovni majú vedomosti,“ uviedla Valéria Černohorská, riaditeľka CVČ. 

Žiaci zo ZŠ v poslaneckých laviciach„Veľmi ma teší iniciatíva CVČ každoročne organizovať túto súťaž pre mladšie vekové kategórie, lebo verím, že je to pre deti veľmi dobrá a zaujímavá skúsenosť. Stále prichádzajú nadaní žiaci a žiačky, ktorých angličtina baví a venujú sa jej zjavne aj nad rámec školského vyučovania, keďže sa dokážu popasovať aj s ťažšími úlohami. Úroveň žiakov sa každým rokom zvyšuje, čo sa tento rok odzrkadlilo aj na počte získaných bodov a tesným rozdielom medzi jednotlivými umiestneniami. Títo žiaci sú práve vo veku, keď sa im cudzí jazyk učí ľahšie ako starším, preto verím, že aj táto súťaž je pre nich veľkou vnútornou motiváciou zlepšovať sa a byť úspešnými,“ doplnila garantka olympiády v anglickom jazyku Patrícia Niedobová.

Olympiádu v anglickom jazyku absolvovalo 31 detí vo veku od 8 do 11 rokov. Víťazi olympiády si odniesli knižné odmeny v anglickom jazyku.

Výsledky:

5. ročník

1. Alexandra Gorfolová - Sp. Teplica

2. Laura Majerčáková - Štrba

3. Jakub Halčin - Svit Mierová

 

4. ročník

1. Paula Matušeková - Svit Mierová

2. Lukáš Omasta - Štrba

3. Miroslav Sedmák - Svit Komenského

 

3. ročník

1. Jana Heldáková - Svit Komenského

2. Marko Swoboda - Svit Mierová

3. Samuel Mačuga - Svit Mierová


Vytvorené: 17. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 17. 5. 2023 12:58
Autor: red.