SVIT SA VČERA ODEL DO KROJA

SVIT SA VČERA ODEL DO KROJA 1 Folklórny súbor Jánošík spolu s Centrom voľného času a Mládežníckym parlamentom Svit pripravili na záver školského roka krásnu výzvu odkazujúcu na slovenské tradície.

Vo štvrtok 30. júna sa v našom meste uskutočnila milá akcia Deň kroja. Niekoľko týždňov vopred vyzývali organizátori prostredníctvom rôznych komunikačných kanálov všetkých k tomu, aby si v tento deň obliekli čokoľvek súvisiace s krojmi alebo folklórom.

SLOVENSKÝ DEŇ KROJA je ojedinelé podujatie zamerané na šírenie tradícií, prezentáciu slovenských ľudových krojov a prezentáciu slovenských obcí, regiónov a naše kultúrne dedičstvo.

Vyzvali deti zo základných škôl, materských škôl, zamestnancov mestského úradu, ale i verejnosť, aby sa zapojili do tohoto dňa a obliekli si folklórne motívy, za ktoré dostávali odmeny. Skupina organizátorov navštívila školy i mestský úrad, kde bolo tiež mnoho ľudí oblečených v krojoch a medzi nimi aj primátorka Ing. Dáša Vojsovičová.

Organizátori veria, že sa táto tradícia bude konať každý rok a bude sa zapájať viac a viac ľudí.

Vytvorené: 2. 7. 2021
Autor: Centrum voľného času Svit, Jana Koreňová