Svit sa pridáva do siete podporovateľov elektromobility

Primátorka mesta Dáša Vojsovičová pri symbolickom prevzatí nabíjacej stanice Práve dnes došlo k podpisu dokumentov, ktoré v nasledujúcich dňoch umožnia spustenie prevádzky prvej, už funkčnej nabíjacej stanice pre elektromobily vo Svite pri budove pošty. Ide o samostatne stojace, verejne prístupné zariadenie, na ktoré sa súčasne môžu napojiť dva elektromobily.

Realizátor výstavby tak dnes symbolicky odovzdal prístroj primátorke mesta Dáši Vojsovičovej a prednostovi mestského úradu Jánovi Hutníkovi. Mesto bolo úspešné v žiadosti o dotáciu od Ministerstva hospodárstva SR v sume 5000 eur, pričom výška spoluúčasti je 812 eur. Samotná realizácia trvala od apríla tohto roku, avšak administratívne procesy súvisiace s ňou prebiehali už od septembra uplynulého roka.

Nabíjacia stanica poskytne  oba štandardné platobné spôsoby a to tzv. ad-hoc payment –  umožňujúci platbu za službu aj neregistrovaným zákazníkom a tzv. Membership payment- platbu pre registrovaných zákazníkov poskytovateľa služby cez Wallb e-Cloud. V blízkej budúcnosti bude priestor okolo stanice doplnený o dopravné značenie a vyhradené parkovanie a v priebehu budúceho týždňa budú môcť prví „elektromobilisti“ využiť služby tohto zariadenia.

„Teší ma, že sa aj Svit zaradí k miestam, ktoré podporujú rozvoj elektromobility, ktorá je určite aktuálne trendom a pravdepodobne budúcnosťou dopravy. Všetci si prajeme, aby bolo naše mesto moderné a pokrokové vo všetkých oblastiach a toto je jedna z vecí, ktoré tomu určite prispejú. Denne sledujeme aktuálne možnosti, z ktorých sa dá získať podpora na akékoľvek projekty, ktoré môžu byť pre mesto prínosom a samozrejme sa do nich aj zapájame a žiadame. Aj toto bola jedna z tých úspešných, čo ma teší ešte viac.“ Dodala primátorka Dáša Vojsovičová.

Daniela Virostko

Vytvorené: 23. 7. 2020