SRDCE VĎAKY ZAVÍTALO AJ DO SVITU

Pridajte sa aj Vy k posolstvu vďaky a nádeje a pomôžte ho šíriť ďalej . Pred Domom kultúry vo Svite je počas nasledujúcich dvoch týždňov umiestnené svietiace Srdce vďaky ako odkaz pre všetkých, ktorí už viac než rok bojujú s koronavírusom.

Primátorka mesta Ing. Dáša Vojsovičová: „Táto krásna kampaň, do ktorej nás zapojila spoločnosť Blachere Illumination je jeden zo spôsobov, ako prejaviť našu vďaku. Poďakovať sa môžeme nielen zdravotníkom a všetkým ľuďom v prvej línii, ktorí sa o nás starali a stále starajú často za ťažkých podmienok. Nech je toto srdce prejavom vďaky všetkým ľuďom, ktorí akokoľvek pomohli, pridali sa k dobrovoľníkom, ale rovnako aj všetkým ostatným za to, že vôbec zvládli jednak ťažké chvíle, ktoré občas doľahli na každého z nás, alebo nebodaj aj osobné straty blízkych... Aj pre Vás všetkých je toto srdce symbolom vďaky, lebo nepoznám človeka, pre ktorého by bol uplynulý „korona-rok“ ľahký.“

V čoraz viac sa rozdeľujúcom svete sa spoločnosť Blachere Illumination Central Europe  rozhodla spojiť ľudí naprieč zemeguľou trblietavým odkazom pre všetkých, ktorí s vypätím všetkých síl bojujú s nepriateľom menom menom covid- 19. Po celom svete je nainštalovaných tridsať takýchto svetelných sŕdc Blachere, symbolizujúcich vďaku všetkým, ktorí stoja v prvých líniách a už viac ako rok odhodlane bojujú s koronavírusom. Vyjadrenie takejto netradičnej podpory sa stretlo s veľkým záujmom a vynikajúcimi odozvami od občanov, ktorí ich videli naživo. Slovensko nevynímajúc. Srdcia Vďaky sú umiestnené pred nemocnicami, mobilnými odberovými miestami, obecnými či mestskými úradmi a na exponovaných miestach. Momentálne sa nachádzajú napríklad v Budapešti (Maďarsko), Villachu (Rakúsko), Zlíne (Česká republika), Spojenom kráľovstve a Mexiku, kde srdcia kolujú po nemocniciach, či vo Francúzsku, kde okrem Paríža a Bordeaux už prešli Srdcia Vďaky ďalších desať miest. Na Slovensku vďaka ochote zástupcov miest a obcí zapojiť sa do akcie a záujmu o šírenie tejto krásnej kampane, zapožičiava spoločnosť BLACHERE Illumination už 3 Srdcia Vďaky bezplatne na 1-2 týždne.

Okrem tých, ktorým je kampaň primárne venovaná, sa všade stretáva so zvýšeným a pozitívnym záujmom okoloidúcich. To jej dodáva pridanú hodnotu. Slúži tak nielen ako prejav vďaky, ale aj svetlo nádeje a záblesk radosti pre všetkých ľudí, ktorých situácia s vírusom nečakane zasiahla.

Srdcia Vďaky putujú naprieč svetom ako posol dobrých správ a aj symbol toho, čo dnes všetci potrebujeme: a to je nádej.

Vytvorené: 13. 7. 2021
Posledná aktualizácia: 13. 7. 2021 10:53