RELÁCIA SLOVENSKO V OBRAZOCH ZAMERANÁ NA SVIT

RELÁCIA SLOVENSKO V OBRAZOCH ZAMERANÁ NA SVIT 1Verejnoprávna televízia RTVS vysielala vo svojom programe reláciu – Slovensko v obrazoch, ktorej obsahom je ukázať divákom zaujímavé pamiatky, mestá, osobnosti alebo aj významné udalosti.

A v súvislosti s tým prišla RTVS s myšlienkou natočenia televíznej reportáže o Baťovskom meste Svit, ktoré aj napriek svojej rozlohe, originálnej architektúre a krátkej histórii je naozaj výnimočné. Oslovili primátorku mesta Ing. Dášu Vojsovičovú, ktorá  tento  nápad nadšene uvítala.

A tak vznikla televízna reportáž, v ktorej mesto Svit od samotného vzniku  divákom predstavili – Mgr. Daniela Šípošová – vedúca Mestskej knižnice vo Svite, Vladimír Vlha – absolvent Baťovej školy práce a Ing. Dáša Vojsovičová – primátorka mesta.

Dokument, ktorý predstavuje Svit si pozrite na : https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14130/296010#516

Vytvorené: 8. 12. 2021
Posledná aktualizácia: 8. 12. 2021 10:09