Obsah

Primátorka osobne pozdravila učiteľov k ich sviatku

Typ: ostatné
Deň učiteľov Pri príležitosti Dňa učiteľov prišli primátorka Dáša Vojsovičová spolu s prednostom MsÚ Jánom Hutníkom a Valériou Černohorskou z referátu školstva osobne poďakovať kolektívom učiteľov zo ZŠ na Mierovej ulici a Komenského, MŠ vo Svite a v MŠ v Pod Skalke za ich prácu.

deň učiteľov„Teším sa, že ste si našli čas a prijali moje pozvanie ku Dňu učiteľov na pôde školy. Je to možno netradičné, ale my sme využili možnosť prísť medzi Vás a popriať Vám k Vášmu výnimočnému sviatku všetko dobré. Ste jedno z mála povolaní, ktoré má svoj deň a ja si myslím, že to nie je nič zvláštne, že ho máte práve Vy. Pretože Vy ste tí, ktorí formujete mladých ľudí, vychovávate ich, odovzdávate im svoje vedomosti, skúsenosti a mnohokrát ste to práve Vy, ktorí viete o tých deťoch viac ako rodičia. Sedíte pri nich, počúvate ich a pomáhate im. Vy ste boli tí, ktorí sa veľmi rýchlo zorganizovali aj počas pandémie a častokrát ste v provizórnych podmienkach zastrešili vzdelávanie a vyplnili čas deťom, ktoré boli doma. Boli ste nápomocní aj rodičom a našej spoločnosti. Práve preto by som sa Vám v mene zriaďovateľa ako aj v mene vedenia mestského úradu chcela poďakovať za to, že sa na Vás môžeme spoľahnúť a ja si dovolím osobne Vám popriať v prvom rade veľa zdravia a veľa tvorivých síl. Vaša práca je Vaše povolanie, do ktorého sa musíte celým srdcom odovzdať. Chcela by som sa Vám poďakovať aj za to, že šírite dobré meno Vašej – našej školy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Prajem Vám do ďalších životných, ale aj pracovných chvíľ všetko dobré,“  uviedla hneď v úvode primátorka mesta Dáša Vojsovičová.  

Deň učiteľov na ZŠ Mierová

Veľa zdravia a trpezlivosti poprial učiteľom prednosta Ján Hutník. Šikovné deti a želanie, aby sa učiteľom dostávalo od školákov naspäť aj veľa lásky a úsmevov bolo prianím Valérie Černohorskej z referátu školstva. Ako prejav osobnej úcty si vedenie mesta pripravilo pre každého učiteľa zo ZŠ na Mierovej ulici, zo ZŠ Komenského ako aj z MŠ vo Svite a v Pod Skalke malý darček.

Deň učiteľov v Materskej škole vo Svite

Primátorka sa pri návšteve ZŠ Mierová zaujímala o obvodné kolo vo volejbale, ale aj o prebiehajúcu medzinárodnú matematickú súťaž – Matematický klokan, do ktorej sa z tejto školy zapojilo 40 žiakov druhého stupňa. Po gratulácii učiteľkám v materskej škole vo Svite a v Podskalke pozdravila primátorka aj deti, ktoré jej zaspievali peseň o jari. Stretnutie s pedagogickým zborom ukončili predstavitelia mesta v ZŠ na Komenského ulici. 

Deň učiteľov v Matersekj škole v Pod Skalke

Deň učiteľov v Základnej škole na Komenského ulici


Vytvorené: 28. 3. 2023
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2023 11:42
Autor: red.