Obsah

Primátor navštívil Luck, Ukrajinci chcú byť partnerským mestom Svitu

Typ: ostatné
Primátor navštívil Luck, Ukrajinci chcú byť partnerským mestom Svitu Počas predposledného augustového víkendu sa v ukrajinskom meste Luck konalo významné podujatie – Dni mesta spojené s oslavami 20. výročia partnerskej spolupráce mesta Luck s poľským mestom Lublin. Na túto slávnosť dostalo pozvanie aj vedenie mesta Svit, keďže zástupcovia z Ukrajiny sa taktiež zúčastnili na júnových oslavách mesta Svit.

Počas predposledného augustového víkendu sa v ukrajinskom meste Luck konalo významné podujatie – Dni mesta spojené s oslavami 20. výročia partnerskej spolupráce mesta Luck s poľským mestom Lublin. Na túto slávnosť dostalo pozvanie aj vedenie mesta Svit, keďže zástupcovia z Ukrajiny sa taktiež zúčastnili na júnových oslavách mesta Svit.

Primátor Svitu Ing. Miroslav Škvarek, tak vo štvrtok 18. augusta odcestoval spolu s delegáciou zastupujúcou naše mesto do Lucku. Je to historické mesto, ktoré leží v západnej časti Ukrajiny vo Volynskej oblasti. Má viac ako 217 000 obyvateľov a je jedným z mála rastúcich ukrajinských miest. Spoločnosť Chemosvit podniká v tomto meste už od roku 1996, keď tam ako jeden z prvých slovenských investorov založila spoločný podnik Luckplastmas. Dnes je tomu už desať rokov, čo v Lucku sídlia aj dcérske spoločnosti Luckchim na výrobu obalových fólií a Terichem Luck na výrobu kondenzátorových fólií pre elektrotechnický priemysel.


Chcú byť družobným mestom

Vedenie mesta Luck prejavilo na oficiálnej návšteve opätovne záujem stať sa družobným mestom Svitu, pričom dôležitým faktorom v tomto smere je určite skutočnosť, že spoločnosť Chemosvit v Lucku už dlhé roky rozvíja podnikateľské aktivity. Naše mesto má už z predošlej návštevy s mestom Luck podpísané Memorandum o začatí rokovaní o nadviazaní družobných vzťahov, ktoré by sa mohli rozvíjať najmä v oblasti výmeny kultúrnych programov, ako aj v oblasti podnikania. Mesto Luck má v súčasnosti 19 partnerských miest z Poľska, Bielrouska, Litvy, Gruzínska, Českej republiky, Nemecka, Grécka, Turecka a dokonca aj z Číny.


Primátor mesta Svit absolvoval počas svojej štvordňovej návštevy aj prehliadku administratívneho centra. Navštívil tiež fabriku Terichem Luck, jej riaditeľ Rudolf Krajňák mu aj napriek technickej odstávke továrne ukázal okrem iného aj výrobné zariadenia či produkty, ktoré sa vo fabrike vyrábajú.
V rámci spomínaných osláv Dní mesta Luck sa v sobotu 20. augusta slovenská delegácia zúčastnila aj na odovzdávaní ocenení vojakom a pozostalým vojakov, ktorí bojovali v občianskej vojne v Donecku v roku 2014.


Vytvorené: 31. 8. 2016
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2023 11:42
Autor: Správca Webu