PRACOVNÍCI SOCIÁLNYCH ZARIADENÍ VO SVITE DOSTANÚ MIMORIADNU ODMENU

PRACOVNÍCI SOCIÁLNYCH ZARIADENÍ VO SVITE DOSTANÚ MIMORIADNU ODMENU 1Vedenie mesta vysoko oceňuje prácu zdravotných sestier, opatrovateliek a všetkých pracovníkov, ktorí v sociálnych zariadeniach poskytujú služby klientom, preto im vyplatí špeciálnu odmenu.

Primátorka Ing. Dáša Vosjovičová: „ Veľmi si vážim prácu našich  pracovníkov v sociálnych zariadeniach. Boli a sú v službe nám a našim blízkym aj v tých najťažších časoch pandémie. Vo Svite sme to úspešne zvládli aj vďaka ich obetavosti, ochote a profesionálnom prístupe. Privítali sme iniciatívu štátu na vyplatenie mimoriadnych odmien pracovníkom v sociálnych službách a samozrejme mesto v rozpočte nájde financie na to, aby mohli dostať mimoriadne odmeny, zaslúžia si to.“

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny vyčlenilo na mimoriadne odmeny za prácu v druhej vlne pandémie takmer 31,5 milióna eur. Nárok na ňu má viac ako 46.000 pracovníkov v sociálnych službách, ktorí aj počas tohto najnáročnejšieho obdobia pristupovali ku svojim klientom vždy ochotne a zodpovedne. O preplatenie odmeny môže žiadať zamestnávateľ, ktorý v období od 1. júla 2021 najneskôr do 30. novembra 2021 vyplatil alebo vyplatí mimoriadnu odmenu svojim zamestnancom. Maximálna preplatená výška odmeny je 500 eur v hrubom. Pri kratšom ako polovičnom úväzku si zamestnanec môže prilepšiť k mzde o 250 eur v hrubom. Zamestnávateľ môže zamestnancovi vyplatiť aj vyššiu odmenu, rezort preplatí celkové náklady na odmenu do maximálnej výšky 676 eur.

Vytvorené: 15. 10. 2021
Posledná aktualizácia: 15. 10. 2021 08:49