Používanie pyrotechniky je zakázané

Používanie pyrotechniky je zakázané 1 Mestská polícia Svit spolu s Obvodným oddelením Policajného zboru vo Svite dôrazne upozorňuje obyvateľov mesta Svit, že na základe Všeobecne záväzného nariadenia o používaní pyrotechnických výrobkov na území mesta Svit č. 9/2016 je POUŽÍVANIE pyrotechnických výrobkov kategórie F2 a F3 z dôvodu ochrany verejného poriadku ZAKÁZANÉ s výnimkou:

a) 31. decembra od 22:00 hod do 1. januára do 02:00 hodiny

b) konania verejných zhromaždení občanov pri príležitosti významných pamätných podujatí celoštátneho, regionálneho a mestského významu

c) konania verejných zhromaždení občanov, verejných kultúrnych podujatí, verejných športových podujatí, ktoré svojim charakterom sú prínosom pre rozvoj mesta a jeho mestských častí

d) konania príležitostných trhov

Porušenie tohto nariadenia sa považuje za priestupok, za ktorý je možné uložiť v správnom konaní pokutu do 500€ a v blokovom konaní do výšky 33€.

Mestská polícia mesta Svit a Obvodné oddelenie PZ vo Svite počas tohto víkendu  evidovali viacero telefonických oznámení, podľa ktorých neznáme osoby v nočných hodinách odpaľovali pyrotechniku na rôznych miestach vo Svite. Mestská polícia Svit a Obvodné oddelenie PZ vo Svite začali ihneď konať. Aktívnym pátraním s použitím záznamov z mestského kamerového systému sa tieto osoby podarilo identifikovať a stotožniť. Podozrivé osoby neboli s trvalým pobytom vo Svite. Skutok je realizovaný v zmysle zákona 372/1990 Zb. o priestupkoch.

Aj naďalej prosíme občanov, aby akékoľvek protiprávne konanie tohto typu bezodkladne hlásili na tel. čísle 158 alebo nonstop linke MsP 0905 636 715 . Ďakujeme.

Vytvorené: 16. 12. 2020
Autor: