POCTA VŠETKÝM DOBROVOĽNÝM „SMEŤOZBERAČOM“

POCTA VŠETKÝM DOBROVOĽNÝM „SMEŤOZBERAČOM“ 1Ak ste ešte nepostrehli zaujímavú iniciatívu „Smeťozber", tak Vás na ňu radi upozorňujeme. Túto dobrovoľnícku platformu založilo svitské občianske združenie Športuj srdcom v roku 2017. Zapojiť sa môže ktokoľvek, komu nie je ľahostajné životné prostredie a viac informácií o nej nájdete na www.smetozber.sk, alebo na fb profile Lovci odpadu a Smeťozber. Funguje na báze dobrovoľníctva. Vedenie mesta chce poďakovať a vyzdvihnúť túto prácu mnohých obyvateľov Svitu, ktorí sa veľmi často a pravidelne spolupodieľajú na tomto dobrovoľnom zbieraní odpadu smetí v rôznych lokalitách mesta a jeho okolia. Vďaka Vám je mnoho miest krajších a kultivovanejších.
Zároveň informujeme všetkých dobrovoľníkov, ktorí príležitostne čistia rôzne lokality mesta a okolia, aby túto iniciatívu nahlásili vopred prostredníctvom prvého kontaktu Technických služieb Svit (na tel. čísle: 052/78 75 136, 0905 703 606). Toto oznámenie zabezpečí súčinnosť Technických služieb pri odvoze nazbieraného odpadu. Spoločne sa tak môže táto skvelá iniciatíva stať ešte efektívnejšou a pravdepodobne aj jednoduchšou pre všetkých zberačov. Ale zároveň sa eliminujú podnety obyvateľov, ktorí následne nahlasujú zozbieraný odpad ako vznik čiernych skládok.
ZBERU ZDAR

Vytvorené: 12. 5. 2020