OPÄTOVNÁ VÝZVA NA POMOC PRE MAČKY V NÚDZI

OPÄTOVNÁ VÝZVA NA POMOC PRE MAČKY V NÚDZI 1 Znova uverejňujeme výzvu na pomoc pre nechcené a opustené mačky, ktoré máme neustále na očiach. Nebuďme však chladní a nevšímaví k týmto živým tvorom. Je na nás, aby sme vytvárali podmienky na ich záchranu a tak pomáhali túlavým a mnohokrát aj týraným mačkám.

Mnohé z nich, často v zúboženom stave, našli svoj domov v Chovateľskej stanici Sibír, kde im svoju opateru a ochranu poskytuje milovníčka mačiek. No veľkým problémom, ktorý v súčasnosti vystupuje do popredia, a na ktorý  sa snažíme poukázať, sú finančné náklady potrebné na veterinárne ošetrenie týchto mačiek, ktoré nie sú práve najlacnejšou položkou. Primátorke mesta Svit Ing. Dáši Vojsovičovej nie je táto situácia ľahostajná. Už v nedávnom období na základe podnetu obyvateľov mesta venovala pozornosť problému prebývania mačiek v potrubí pri rieke Poprad, ktorý bol následne vyriešený vďaka ochote, iniciatíve a snahe súkromnej osoby – milovníčky týchto zvierat.

Primátorka mesta vyjadruje ochrankyni mačiek veľké poďakovanie za jej nezištnú pomoc, obetavosť a úsilie vytvárať týmto živým tvorom domov.

Snahou primátorky je  poskytnúť pomoc mačkám v našom meste a upozorniť, aby sa tomuto problému venovala pozornosť aj naďalej, aby sa problém neprehlboval, ale tiež aby sa riešil konštantne a nie len príležitostne. Na to je však potrebné poskytovať pomoc ľuďom, ktorí sú ochotní sa nezištne o nechcené mačky postarať dlhodobo.

Mesto v súčasnosti nemá vytvorené podmienky na to, aby pravidelne a dlhodobo poskytovalo finančnú podporu na tento účel, aj keď v budúcnosti to nie je vylúčené.

A preto je vítaná pomoc od všetkých ľudí, ktorí majú záujem a možnosti vypomôcť a prispieť  finančnou podporou v akejkoľvek výške. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na úhradu veterinárnych nákladov pri liečbe mačiek. Primátorka mesta Ing. Dáša Vojsovičová: „Vopred ďakujem všetkým dobrým ľuďom, ktorí budú ochotní pomôcť v tejto veci a prispieť k dobrej veci.“

Finančné príspevky môžete posielať na :
FIO banka – transparentný účet
IBAN: SK6883300000002002016013
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Veríme, že s Vašou podporou bude možné pomôcť  a dať šancu na dôstojnejší život ďalším mačkám.

Vytvorené: 16. 9. 2021