Obsah

Obmedzenie pohybu po vodných plochách

Typ: ostatné
Obmedzenie pohybu po vodných plochách Štrkovisko medzi Svitom a Batizovcami je aj napriek výslovnému zákazu vstupu, o ktorom informujú výstražné tabule rozmiestnené v areáli, frekventovane navštevovaným miestom nielen v lete, ale aj v zime. Oficiálne je to však aj v súčasnosti aktívne stavenisko, preto je zakázané, aby tam ľudia vstupovali a vykonávali rôzne rekreačné či športové aktivity.

Štrkovisko medzi Svitom a Batizovcami je aj napriek výslovnému zákazu vstupu, o ktorom informujú výstražné tabule rozmiestnené v areáli, frekventovane navštevovaným miestom nielen v lete, ale aj v zime. Oficiálne je to však aj v súčasnosti aktívne stavenisko, preto je zakázané, aby tam ľudia vstupovali a vykonávali rôzne rekreačné či športové aktivity.

Vzhľadom k tragickým udalostiam, ku ktorým došlo v areáli štrkoviska minulý týždeň, vydal Jozef Janiga, riaditeľ Horskej záchrannej služby vyhlásenie o zákaze korčuľovania na voľných vodných plochách. Uviedol, že korčuľovať v Tatrách sa dá len na umelých plochách, návštevný poriadok na plesách korčuľovanie aj akýkoľvek pohyb po vodných plochách zakazuje. Nehovoriac o tom, že po pár mrazivých dňoch nemôže byť ľad ešte taký silný, aby vydržal nápor korčúľ. Vyzval ľudí na opatrnosť a dodržiavanie návštevného poriadku.

V zmysle uvedeného Vás žiadame, aby ste toto vyhlásenie brali na vedomie a obmedzili akýkoľvek pohyb po voľných vodných plochách, ktoré nie sú prispôsobené, ani určené na rekreačné či športové účely.

Foto: Igor Ľudma


Vytvorené: 12. 12. 2016
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2023 11:42
Autor: Správca Webu