Nové hasičské vozidlo je pokrstené a odovzdané.

Nové hasičské vozidlo je pokrstené a odovzdané. Dobrovoľnému hasičskému zboru Svit sa 10. júla splnil dlhoročný sen. Primátorka mesta Dáša Vojsovičová totiž práve v ten deň prevzala v Prešove, od ministra vnútra SR Romana Mikulca, nové hasičské vozidlo Iveco Daily. O dva týždne po tom bolo auto slávnostne pokrstené a odovzdané dobrovoľným hasičom.

Pozvanie na symbolické a slávnostné uvedenie vozidla do prevádzky a užívania dobrovoľným hasičom prijal, okrem iných vzácnych hostí, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Karol Gálek a rímskokatolícky kňaz Štefan Vitko, ktorý zároveň pokrstil nové vozidlo a požehnal aj členom posádky k úspešným návratom zo zásahov v zdraví.

Primátorka mesta vo svojom príhovore vyjadrila vďaku za aktívnu pomoc pri získaní zásahového auta štátnemu tajomníkovi Karolovi Gálekovi ako aj riaditeľovi Hasičského a záchranného zboru Poprad Ondrejovi Šprochovi.

„Mesto Svit za uplynulý rok čelilo mimoriadnym udalostiam ako strhnutý most do Lopušnej doliny, stavby náhradných premostení, pandémia koronavírusu, či prietrž mračien v závere júna tohto roku. Pri všetkých spomínaných udalostiach zasahovali členovia nášho Dobrovoľného hasičského zboru len s dostupnou technikou a s vlastnými, súkromnými motorovými vozidlami, za čo im ďakujeme. Aj to zároveň potvrdzuje nutnosť a potrebu tohto nového „pomocníka“ pre Svit.“  Dodala primátorka a tiež prejavila svoju veľkú radosť a zároveň hasičom popriala, aby museli zasahovať pri nešťastiach čo najmenej.

Vytvorené: 7. 8. 2020
Autor: Daniela Virostko