MIKULÁŠ SA V NEDEĽU PREŠIEL ULICAMI SVITU A POSLAL POZDRAV VŠETKÝM DEŤOM

-Mesto Svit v nedeľu 5. decembra pripravilo „Symbolickú Mikulášsku jazdu ulicami Svitu“, v súlade s platnými protiepidemickými opatreniami v čase lockdownu.

Mikuláš spolu s Anjelom a Čertom predsa len prišli. Zavítali do nášho mesta v nedeľných poobedných hodinách  a doniesli sneh a znejúce roľničky.  Na svojej ceste na koči putoval ulicami časti Pod Skalkou a ulicami Svitu, aby aspoň takto mohol priniesť  úsmev, radosť a lepšiu náladu pre nás všetkých. Spolu s Anjelom a Čertom mával všetkým, ktorých stretol a usmieval sa na deti pozerajúce sa z okien svojich domovov, alebo okoloidúcich. Veľmi ho mrzelo, že v tomto náročnom lockdownovom čase sa nemôže nikde zastaviť, stretnúť sa a porozprávať sa s deťmi.

V závere svojho putovania po našom meste sa zastavil pred Domom kultúry, kde bol natočený videopozdrav pre deti, ktorý si môžete pozrieť v priloženom linku. Nasledovalo rozsvietenie vianočného stromčeka, hviezdneho neba a nezabudol ani zasvietiť II. adventné svetlo.

So zasvietením II. adventnej sviece sa Vám zároveň prihovára primátorka mesta Svit Ing. Dáša Vojsovičová:

„Milí Sviťania,

včera, 5. decembra v druhú - bronzovú nedeľu sme zapálili II. adventnú sviecu. Táto druhá svieca má názov „Viera“ a je v týchto časoch to, čo potrebujeme. Vieru, že raz toto obdobie skončí a my, poučení, budeme z tohto boja silnejší. Sviecu zapálil Mikuláš, ktorý v tejto lockodwnovej dobe prešiel mestom, potešil okoloidúcich a divákov aspoň povzbudzujúcim úsmevom, keďže viac nám opatrenia nedovoľujú a zároveň nám pripomenul blížiace sa Vianoce.

V čase, keď nám nie je umožnené spoločne sa stretnúť a vychutnať si atmosféru Vianoc v širšom kruhu, sme pre obyvateľov nášho mesta pripravili prekvapenie v podobe nových prvkov svetelnej výzdoby, ktoré budú skrášľovať naše mesto. Verím, že sa potešia nielen tí najmenší, ale po dlhšom čase, kedy sme v meste
nemali nové vianočné prvky osvetlenia, táto výzdoba poteší všetkých a spríjemní predvianočné chvíle.“

-----------

Príloha