Mesto Svit povedie prvýkrát v jeho histórii žena

Mesto Svit povedie prvýkrát v jeho histórii žena Korene mesta Svit nesiahajú síce do 12. či 13. storočia, ale v jeho mladej 84-ročnej histórii bude na jeho čele prvýkrát stáť žena.

Korene mesta Svit nesiahajú síce do 12. či 13. storočia, ale v jeho mladej 84-ročnej histórii bude na jeho čele prvýkrát stáť žena.

Vo štvrtok 6. decembra 2018 sa v Hoteli Spolcentrum uskutočnilo slávnostné ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Svit. Po zložení sľubu sa primátorkou mesta Svit stala Ing. Dáša Vojsovičová.

Následne sľub zložili aj novozvolení poslanci Mestského zastupiteľstva – Ing. Ján Drobný, PaedDr. Rudolf Abrahám, MUDr. Ivana Švagrovská, PhDr. Mgr. Marianna Šramková, PhD., Mgr. Martin Míčka, Ing. Ivan Zima, Mgr. Eva Kačmarčíková, Ing. Vladimír Zentko, Eduard Cetl, Mgr. Mária Smatanová a Janka Bobulová.

Z dôvodu neprítomnosti zatiaľ sľub poslanca nezložil JUDr. Marián Bezák, ktorý by tak mal urobiť na nasledujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva.

Počas pracovnej časti ustanovujúceho zasadnutia zastupiteľstva bol do funkcie vymenovaný viceprimátor mesta, ktorým sa stal Ing. Ján Drobný.

Vytvorené: 7. 12. 2018
Autor: Správca Webu