MESTO PONÚKA OBČANOM NOVÚ SLUŽBU: SOS ZARIADENIE SENIANGEL

-Mestský úrad Svit ponúka obyvateľom mesta Svit službu SOS tlačidla. Ide o službu, ktorá je primárne určené pre seniorov a osamelé osoby, pretože im dodáva určitú istotu včasnej pomoci. Uplatnenie však nájde aj u osôb telesne alebo zdravotne postihnutých.

Ako to funguje?

SOS tlačidlo je vlastne malé elektronické zariadenie so SIM kartou, ktorá je prostredníctvom GPS lokalizácie pripojená na pult ochrany. V našom meste bude osoba, ktorá sa rozhodne toto zariadenie používať  napojená touto SIM kartou na pult ochrany Mestskej polície Svit (MsP).

-

V prípade ohrozenia alebo potreby, keď osoba stlačí SOS tlačidlo, príslušníci MsP Svit dostanú upozornenie a  bezodkladne kontaktujú, alebo preveria stav  klienta. Mestská polícia dokáže pomocou tohto SOS zariadenia podľa GPS lokalizácie okamžite lokalizovať osobu a okamžite pomôcť. Taktiež je možné sledovať on-line stav tlačidla, ako napríklad stav nabitia batérie SOS zariadenia u klienta.

Skúšobnú prevádzku zariadenia a ponúkanej služby Mestský úrad Svit v spolupráci s mestskou políciou spustili už v máji 2020. Služba sa osvedčila a ukázala sa ako na obsluhu nenáročný a efektívny spôsob pomoci osamelým obyvateľom.

V súčasnosti  bude na systém pomoci napojené aj zariadenie pre seniorov ZOS Svit, ktorého zriaďovateľom je Mesto Svit a bude slúžiť zdravotnému personálu na pomoc počas nočných služieb v prípade nutnosti pomoci pri neočakávaných zdravotných komplikáciách klientov, alebo iných nepredvídateľných situáciách v zariadení.

Ako ho možno získať?

Služba pre občana Svitu je spoplatnená sumou 16,50 eur/ mesačne. Táto suma zahŕňa cenu za kúpu SOS tlačidla a SIM pripojenie. Napojenie na pult ochrany Mestskej polície Svit a s tým spojená služba asistencie v núdzových situáciách bude hradené mestom Svit a pre obyvateľov mesta bude táto službe bezplatná.

V prípade záujmu o bližšie informácie môžete kontaktovať:

• Na tel. čísle Mestskej polície Svit: 0905 636 715
  • Na tel. čísle Oddelenia všeob. vnútornej správy a sociálnych činností MsÚ: 0908 406 178

SeniAngel obsahuje:

• prístroj SeniAngel
  • príslušenstvo (praktický dobíjací stojan, šnúrku na krk)
  • zabudovanú SIM kartu

- Spätné volanie. Na zariadenie sa dovoláte, aj keď ho osoba neovláda.

-GPS lokalizácia. Pri spustení alarmu sa automaticky aktivuje GPS lokalizácia.

-Pádový senzor. Pri páde prístroj automaticky privolá pomoc.

-Odolnosť proti vode. Zariadenie je odolné proti striekajúcej vode.

-SOS privolanie pomoci. Stačí stlačiť tlačidlo.

-V cene služby je zahrnutá prevádzka SIM karty. Žiadne ďalšie náklady.

Samotné zariadenie so SIM kartou a nabíjačkou stojí 165,60 € na 12 mesiacov. Zapojenie do systému Mestskej polície je ZADARMO.

Vytvorené: 10. 12. 2021
Posledná aktualizácia: 10. 12. 2021 11:12