MALÝ BETLEHEM ZDOBÍ NÁMESTIE J. A. BAŤU V NAŠOM MESTE

- Vianoce, označované za najkrajšie sviatky roku majú veľa tradícií, zvyklostí a symbolov. Jeden je však známy na celom svete. Veď kto by nepoznal Betlehem.

V každej krajine ľudia poznajú obraz Betlehemu s jasličkami, postavami svätej rodiny – Ježiša, Márie a Jozefa, troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli malému Ježiškovi pokloniť a priniesli mu dary, s postavami anjelov, pastierov a rôznych zvierat.

A tak z podnetu členov Folklórneho súboru Jánošík senior a Centra voľného času vznikla iniciatíva vytvoriť Betlehem aj pre naše mesto, ktorý spolu s ďalšími prvkami svetelnej výzdoby bude dotvárať atmosféru vianočných sviatkov.

S podporou Ing. Dáši Vojsovičovej, primátorky mesta Svit sa táto myšlienka stala skutočnosťou. A ako primátorka spomenula – „ Ďakujem za túto iniciatívu Folklórnemu súboru Jánošík senior a Centru voľného času. Betlehem predstavuje miesto, z ktorého vyžaruje  pokoj, porozumenie a láska, preto ma teší, že bol doplnený k vianočnej výzdobe v našom meste a tak budeme mať možnosť  potešiť sa pri krátkom zastavení, aj my v meste."

Malý Betlehem je umiestnený pri stromčeku pred Domom kultúry vo Svite a veríme, že prispeje k príjemnej vianočnej nálade občanov nášho mesta.

Vytvorené: 15. 12. 2021