Kúpiť "baťovskú" bankovku môžete už túto sobotu!

Kúpiť "baťovskú" bankovku môžete ž túto sobotu! 1 Predaj jedinečnej 0-eurovej suvenírovej bankovky s podobou zakladateľa Svitu začne už túto sobotu 14. decembra o 7.30 h. Záujemcovia si ju môžu kúpiť za 3 eurá na Mestskom úrade vo Svite.

Mesto Svit prichádza s predajom pri príležitosti 85. výročia svojho vzniku. Kompozícia kresby zobrazuje zakladateľa mesta Jana Antonína Baťu, symboly mesta a budovu železničnej stanice vo Svite, ktorá je vzácnosťou v celoeurópskom meradle. Vydanie bankovky SVIT je výnimočnou cestou, ako si pripomenúť výročie vzniku a zároveň vzdať hold jeho zakladateľom, ktorí boli na svoju dobu nesmiernymi vizionármi, úspešnými podnikateľmi, ale tiež váženými ľuďmi a zamestnávateľmi. Odkaz ich pokrokovosti, húževnatosti, odhodlanosti a cieľavedomosti si vo Svite ctia obyvatelia dodnes a sú hrdými živiteľmi myšlienok "Batizmu".

Tu sú základné informácie o predaji:
  • Bankovka bude k dispozícii len v priamom predaji, nie cez internet, ani inou formou
  • Sériové číslo si nebude možné vyberať, bude sa predávať podľa poradia
  • Bankovku nie je možné si vopred rezervovať, alebo objednať
  • Bankovka so sériovým číslom 1 nebude v predaji
  • Záujemcovia sa budú môcť zaradiť vopred do radu podľa toho, či majú záujem o sériové číslo do 1000 alebo nad 1000.

Maximálne odberové množstvá sú nasledovné:

• sériové čísla od 2 do 100 – maximálne 3 ks pre 1 osobu
  • sériové čísla od 101 do 1 000 – maximálne 5 ks pre 1 osobu
  • sériové čísla od 1001 a vyššie – neobmedzené množstvo pre 1 osobu
  • tzv. „ročníkové“ sériové čísla (1950 -2020) – maximálne 1 ks pre 1 osobu

Upozorňujeme, že podmienky predaja určuje predajca  a objednávateľ.

Vytvorené: 10. 12. 2019
Autor: