Obsah

KARTÓNY V PRÍRUČNÝCH KOŠOCH PRED POŠTOU

Typ: ostatné
Kartón z balíka v príručnom košiTechnické služby upozorňujú občanov, aby nehádzali kartónové obaly z balíkov do príručných košov pred poštou a lekárňou. Tieto koše slúžia len na drobný odpad, nie na kartóny z balíkov. Umiestnením jedného kartónu sa príručný kôš naplní a nie je možné jeho využitie na drobné odpady.

Technické služby Mesta Svit upozorňujú občanov, aby nehádzali kartónové obaly z balíkov do príručných košov pred poštou a lekárňou. Tieto koše slúžia len na drobný odpad, nie na kartóny z balíkov. Umiestnením jedného kartónu sa príručný kôš naplní a nie je možné jeho využitie na drobné odpady a následne vzniká z ďalších odpadov znečistenie v okolí koša. Tento kartón na fotografii bol umiestnený na konci týždňa, pričom kôš bol okrem kartónu prázdny. Celé meno adresáta a telefonický kontakt je k dispozícii .

Koše sú pravidelne vyprázdňované, avšak nie sú kapacity na každodenné vyprázdňovanie týchto košov. Žiadame občanov, aby obaly z kartónov umiestnili v modrých 1100 litrových nádobách , pričom kartóny rozložia tak, aby zaberali čo najmenej miesta.

Príručné koše v meste neslúžia namiesto veľkokapacitých kontajnerov  či už na komunálny odpad, alebo separovaný zber. Napriek pravidelnému zberu sú tieto koše častokrát zaplnené jednorázovo veľkými vreciami odpadov a následne vznikajú sťažnosti na zaplnené koše.

Kartón z balíka v príručnom koši

Adresát


Vytvorené: 15. 3. 2023
Posledná aktualizácia: 15. 3. 2023 09:12
Autor: TECHNICKÉ SLUŽBY MESTA SVIT