K OČKOVANIU VÝZÝVAJÚ AJ NAŠI LEKÁRI - VÝZVA OBYVATEĽOM SVITU

K OČKOVANIU VÝZÝVAJÚ AJ NAŠI LEKÁRI - VÝZVA OBYVATEĽOM SVITU 1 Skupina lekárov sa spojila a posiela všetkým obyvateľom Svitu i okolia túto výzvu. Vyzývajú v nej k očkovaniu alebo i k akýmkoľvek otázkam, ak máte o očkovaní pochybnosti. Radi Vám ich zodpovedia.

VÝZVA OD LEKÁROV OBČANOM MESTA SVIT

Nemocnice sú na pokraji kolapsu. Väčšina prijímaných pacientov sú pacienti s covid-19, ochromila sa ostatná medicína, nie je kam prijímať tých, čo potrebujú inú než covidovú starostlivosť. Zdravotníkom v nemocniciach v rukách zbytočne na covid-19 umierajú desiatky ľudí denne. Očkovanie mohlo týmto zbytočným úmrtiam zabrániť, ale z nejakého dôvodu sa tak na Slovensku nedeje. V krajinách, kde sa ľudia nechali zaočkovať vo väčšom percente, už vidíme, že toľko ľudí neumiera. Preto sme sa rozhodli spojiť a poprosiť Vás o nasledovné:

"My, Vaši susedia, lekári, spolužiaci, príbuzní mnohých z Vás, Vás pozývame a prosíme - poďte sa dať zaočkovať, dôverujte nám. Vakcína Vás možno neuchráni pred nákazou, no výrazne zmierni priebeh choroby a riziko nákazy Vašich najbližších. Okrem seba tým ochránite aj tých, ktorí sú najviac ohrození - seniorov, chronicky chorých, tehotné ženy. Poznáte nás, stretávame sa denne v obchode, po ceste domov z práce, keď vyzdvihujeme deti zo školy. Ak máte obavu, opýtajte sa nás. Nevysmejeme Vás, ani neponížime. Zmeniť názor nie je hanbou, hanbou je zotrvávať v nevedomosti. Zároveň Vás prosíme o solidaritu. Čo najmenej sa stretávajte, nenechajte seniorov nakupovať, nenechávajte deti v kolektíve bez krytých dýchacích ciest, dodržiavajte bezpečné vzdialenosti.
Sme Vaši lekári. Nechceme ďalšie obete z radov Vás - našich pacientov. Ak čo i len trochu váhate, poraďte sa s nami, je to naša práca. Ďakujeme. "

Zaočkovať sa môžete dať aj vo Svite, a to u dr. Maťašovej, dr. Bajtoša a dr. Fathiho.

Signatári (podpísaní v.r.):

Rafik Al-Khoury

Eva Ammerová                                                 Ivor Bajtoš

Zuzana Barboričová                                        Marta Božeková

Martin Bryja                                                      Silvia Dražilová

Ahmadullah Fathi                                            Mária Frančáková

Dominika Galušová                                         Miroslav Hoza