Obsah

Jesenné upratovanie

Typ: ostatné
Jesenné upratovanie A je to tu! Horúce leto postupne vystriedala jeseň, ktorá definitívne nastolila svoju vládu. Užili sme si už aj posledné slnečné lúče babieho leta a počasie nám dáva značne najavo, že teplé dni sú v nedohľadne.

A je to tu! Horúce leto postupne vystriedala jeseň, ktorá definitívne nastolila svoju vládu. Užili sme si už aj posledné slnečné lúče babieho leta a počasie nám dáva značne najavo, že teplé dni sú v nedohľadne.

Jeseň je síce krásne obdobie, kedy sa stromy preobliekajú do svojich pestrofarebných šiat, ale prináša so sebou aj nové pracovné povinnosti. Listy zo stromov začnú pomaly opadávať a zaplavovať naše záhrady, lúky, cesty či chodníky. Deťom síce prinesú radosť, ale my vieme, že dospelých až taká radosť nečaká, keďže ich treba pozbierať a postupne odvážať do kompostárne.

Pomaly začína aj veľké jesenné upratovanie, preto sú od začiatku októbra v meste rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery. Všetci vieme, že tam patrí len objemový, nadrozmerný odpad ako napríklad starý nábytok, či koberce, dvere, zárubne a podobne. Do veľkokapacitných kontajnerov v žiadnom prípade nepatrí odpad zo záhrad, s ktorým si pracovníci Technických služieb najlepšie poradia v kompostárni, nepatrí tam ani odpad obsahujúci škodliviny (napr. farby, riedidlá), rovnako tam nepatrí ani elektroodpad a ostatný odpad ako sú napríklad opotrebované pneumatiky, šatstvo či kartónové krabice, ktoré predsa patria do separovaného odpadu.

S jeseňou pomaly prichádza aj mesiac november a s ním aj deň, ktorí patrí všetkým zosnulým. Na pamiatku našich najbližších by sme nemali zabudnúť. Nezabudli ani pracovníci technických služieb, ktorí v týchto dňoch pripravujú krásne spomienkové vence zo živej čečiny podľa želania. Tento rok si ich budete si ich môcť vo Svite zakúpiť až na dvoch miestach – v budove verejnej zelene (bývalé skleníky) a v Dome smútku.

Rozpis rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov nájdete TU.

"Dušičkovú ponuku" Technických služieb mesta Svit nájdete TU.


Vytvorené: 4. 10. 2016
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2023 11:42
Autor: Správca Webu