Je tu pre Vás bezplatná právna pomoc

Je tu pre Vás bezplatná právna pomoc 1Ak potrebujete právnu radu, alebo usmernenie, je pre Vás budúci utorok k dispozícii mediačná poradňa.

Mesto Svit v spolupráci s Mediačným centrom Poprad pre vás otvorili bezplatnú mediačnú poradňu, ktorá bude prebiehať vždy prvý utorok  v mesiaci. Bezplatná poradňa bude k dispozícii obyvateľom mesta

Kažý prvý utorok v mesiaci od 14.00 hod. - 16.00 hod.

v priestoroch komunitnej miestnosti mestského úradu Svit

Najbližšia poradňa bude k dispozícii v utorok - 7. mája 2019.

Mediátori Vám ochotne poradia ako postupovať pri riešení Vášho právneho alebo osobného problému.

Účelom mediačnej poradne zriadenej v našom meste je:

• poskytnúť obyvateľom mesta bezplatnú pomoc pri riešení sporov, konfliktov vzniknutých pri susedských nedorozumeniach, pri vyporiadaní vlastníckych práv, v rámci rodinných sporov, obchodných, pracovnoprávnych a pod.

Spory, ktoré možno riešiť mediáciou:

• susedské spory (obťažovanie hlukom, prachom, dymom, odpadmi, zvieratami),
  • konflikty občanov so susediacimi inštitúciami, reštauráciami, dopravcami,
  • rodinnoprávne spory (úprava vzájomných rodičovských práv, výživne, bezpodielové   spoluvlastníctvo, generačné nedorozumenia),
  • obchodné záväzkové spory (vzťahy medzi podnikateľmi),
  • environmentálne konflikty,
  • spory vzniknuté z pracovnoprávnych vzťahov,
  • spory vzniknuté v školskom prostredí (spojené so šikanovaním, záškoláctvom, ohováraním, konflikt učiteľ – rodič, učiteľ žiak a pod.).

Vytvorené: 29. 4. 2019
Posledná aktualizácia: 29. 4. 2019 10:27