Ešte raz. Prečo sa Dom kultúry zelenal?

Ešte raz. Prečo sa Dom kultúry zelenal? Milí Sviťania. Svit nadviazal spoluprácu a priateľstvo s írskym veľvyslanectvom po osobnej návšteve írskej veľvyslankyne Hildy O´Riain. Počas návštevy mesto osobne oslovila s ponukou zapojiť sa do projektu. #GlobalGreening, čo znamená, že 17. marca – Deň sv. Patrika – patróna Írska, nasvietia oslovené mestá jednu zo svojich budov na zeleno - na znak priateľstva a spolupatričnosti.

Toto podujatie a prísľub zapojenia sa do nasvietenia jednej budovy bolo plánované mesiace vopred a nik nemohol tušiť, čo nás v tieto dni postretne. Mesto  chcelo v súvislosti s tým pripraviť pre verejnosť aj sprievodné kultúrne podujatie s hudbou a predajom napríklad piva, alebo whiskey, keďže to je príznačné pre Írsko. Ale tiež nebol dôvod na to, aby sa „zelené“ svetlo na Dome kultúry neuskutočnilo, aj keď bez „zábavy“. Službu nasvietenia na zeleno urobili pre mesto Technické služby Svit.

Preto je nám ľúto, že mnohí občania myšlienku zavrhli a negovali komentármi skôr, než vôbec dočítali informáciu... Lebo aj napriek tomu, že dnes sú naše starosti a pozornosť smerovaná k rúškam, vírusom a ochrane, nepáľme mosty a snažme sa aspoň v rámci tých obmedzených možností skúsiť zodvihnúť hlavu a „ísť“ ďalej tak dobre, ako vieme...

Vytvorené: 23. 3. 2020
Autor: