Aktuality mesta

DO PRÁCE NA BICYKLI 2019 - pridajte sa aj vy

DO PRÁCE NA BICYKLI 2019 - pridajte sa aj vy 1Začína sa 6. ročník národnej kampane Do práce na bicykli „Roztočíme to spolu!“ To je hlavné motto nového ročníka najväčšej kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej mobility v mestách. Naše mesto v minulosti bolo dokonca niekoľkonásobným víťazom.

Vyhlasovateľom je Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Do práce na bicykli sa tak v máji opäť vydajú tisíce obyvateľov Slovenska, ktorí svojou registráciou v súťaži upozornia na potrebu zlepšenia podmienok pre cyklistov v mestách a zvýšenia tolerancie zo strany motorizovaných účastníkov premávky. Zamestnanci so svojimi tímami sa budú môcť do súťaže zaregistrovať  hneď potom, ako sa do kampane prihlási samospráva, v ktorej majú trvalé bydlisko, alebo do ktorej dochádzajú do zamestnania. Registrácia tímov bude následne možná až do 5. mája.

Vlaňajší rekordný ročník s viac než 11-tisíc účastníkmi z 81 samospráv a takmer 1400 zapojenými firmami by chceli organizátori prekonať. „Bicyklovanie získava každým rokom väčšiu popularitu, čím však zároveň narastá potreba budovania bezpečnej cyklistickej infraštruktúry. Väčšinu roka sa hlasy volajúce po zmenách k lepšiemu strácajú v množstve iných tém. Máj je však iný, máj patrí cyklistom a my veríme, že tento rok ich bude na Slovensku vidieť a počuť ešte viac ako vlani,“ hovorí Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy Banská Bystrica, ktorá je národnou koordinátorkou kampane.

Kampaň Do práce na bicykli má výrazný vplyv aj na zamestnávateľov, ktorých motivuje k pozitívnym zmenám na pracovisku – či už k budovaniu stojísk pre bicykle, spŕch pre zamestnancov alebo odkladacích priestorov. Mnohí zamestnávatelia kampaň zároveň využívajú ako aktivitu deklarujúcu ich spoločenskú zodpovednosť alebo ako formu teambuildingu pre svojich pracovníkov. „Kampaň nie je len o šírení posolstva, chránení životného prostredia či upevňovaní si svojho zdravia. Dokáže byť aj veľmi atraktívnou vnútropodnikovou aktivitou, kedy sa kolegovia vzájomne motivujú k jazdeniu na bicykli a zasúťažia si medzi sebou,“ vysvetľuje Štulajterová.

Kampaň však nie je určená len pre zamestnancov, ale zúčastniť sa jej môžu tiež študenti stredných a vysokých škôl. Aj oni sa tak pridajú k obrovskému pelotónu, ktorý zabojuje o atraktívne ceny v podobe elektrického bicykla, elektrokolobežky či skladacích bicyklov. Okrem toho účastníci podporia svoje mesto aj v súťaži o cyklostojiská s verejnými cyklopumpami, ktoré poputujú do 5 aktívnych samospráv.

Touto cestou chceme osloviť všetky firmy, podnikateľov, inštitúcie a organizácie,

ktoré majú sídlo v meste Svit,

aby sa spolu so svojimi zamestnancami zapojili aj do tohto ročníka súťaže.

Okrem zamestnancov je kampaň otvorená aj pre študentov stredných a vysokých škôl.

Súťaž je určená pre 2 - 4 členné tímy zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie,

ktoré sa zaregistrujú do 5. mája 2019 na webovej stránke http://www.dopracenabicykli.eu

Tieto tímy budú počas mesiaca máj dochádzať do zamestnania a budú si o tom viesť evidenciu

na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu v zmysle štatútu súťaže.

KOMPLETNÉ PRAVIDLÁ SÚŤAŽE – štatút súťaže a bližšie informácie nájdete na

Lokálny koordinátor súťaže pre mesto Svit: Daniela Virostko, e-mail: daniela.virostko@svit.sk, tel.: +421 917 622 658

Do práce na bicykli

Vytvorené: 28. 3. 2019