Detské ihrisko v areáli Materskej školy na Mierovej ulici je dokončené

Detské ihrisko v areáli Materskej školy na Mierovej ulici je dokončené Pred pár týždňami sa rozsiahla zelená trávnatá plocha v areáli Materskej školy na Mierovej ulici začala meniť na nové detské ihrisko. Realizácia nových herných prvkov detského ihriska bola nevyhnutná. Do tohto areálu sa v takejto miere neinvestovalo desiatky rokov.

Pred pár týždňami sa rozsiahla zelená trávnatá plocha v areáli Materskej školy na Mierovej ulici začala meniť na nové detské ihrisko. Realizácia nových herných prvkov detského ihriska bola nevyhnutná. Do tohto areálu sa v takejto miere neinvestovalo desiatky rokov.

Keďže v minulom roku bol pre rekonštrukciu teplovodných vedení areál takmer celý rozkopaný, aj posledné staré herné prvky boli zdemontované a nebolo vhodné ich vrátiť naspäť. V areáli materskej školy osadili 21 detských herných prvkov s bezpečnostným povrchom, ktoré sú určené nielen pre najmenšie, ale aj najstaršie deti. Ide o pružinové hojdačky v tvare autíčka, lienky, štvorlístka, nachádza sa tu veľká hojdačka v tvare hniezda, štyri prekryté pieskoviská, hracia zostava v tvare mravca so šmýkačkou či tunel v tvare húsenice. Na tento zámer bolo z rozpočtu mesta vyčlenených 52 690 eur, nakoľko v súčasnosti škôlku navštevuje 166 detí. V Materskej škole na Mierovej ulici sa nachádza osem tried, z toho sedem poskytuje celodenné vzdelávanie a starostlivosť a jedna trieda funguje s poldennou starostlivosťou a vzdelávaním.

Vytvorené: 27. 10. 2016
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2023 11:42