DEŇ DETSKEJ RADOSTI JE ZA NAMI

-Na sobotu 4. júna mesto Svit pripravilo pre deti, ich rodičov a širokú verejnosť podujatie - Deň detskej radosti, pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

Aké však bolo naše prekvapenie, keď sme sa v sobotu prebudili do zamračeného a upršaného rána. Ani vývoj celodennej predpovede neveštil nič dobrého. A práve v tejto súvislosti mesto Svit stavilo na komfort, dobrú pohodu, radosť a úsmev malého diváka a presunulo program, aktivity a animácie z priestorov areálu Koliby do priestorov Domu kultúry vo Svite. Deti sa zabavili pri hrách a animáciách, za ktoré boli odmenené sladkosťami, ale aj inými oceneniami, ktoré poskytlo mesto Svit. Zároveň deti tešilo maľovanie na ich tváričky ako aj tetovanie. A hlavne program, ktorý bežal v divadelnej sále a v ktorom vzhliadli rozprávky o Aladinovi a čarovnej lampe aj o Rozprávkovom hrnci. Potom prišiel na rad tanečný kúzelný svet víl a pestrým a hravým tancom ich pobavili deti z našich Základných umeleckých škôl. V závere tohto bloku deti videli ako tancujú milé strigy.  A potom už prišla na rad Crazy fun bubnová show, ktorá všetkých zdvihla zo stoličiek. Záver programu patril mini discoshow s Tárajkom a Popletajkou.

V priebehu programu zavítala medzi deti primátorka mesta Svit Ing. Dáša Vojsovičová, ktorá ich pozdravila a všetkým deťom zablahoželala len to nakrajšie ku Dňu detí a zároveň im zapriala príjemnú zábavu počas celého dňa, radosť a zdravie po celý rok.

A niekde medzi návštevníkmi zaznela myšlienka - "počasie sa môže zlostiť samo na seba, že k nám ráno bolo neprajné". No...uvidíme na budúci rok, či sa dovtedy umúdri.

Mesto Svit vyjadruje poďakovanie tým, ktorí sa spolupodieľali na zabezpečení Dňa detskej radosti. Ďakuje Únii žien Slovenska vo Svite, Centru voľného času vo Svite a Mládežníckemu parlamentu. Osobitne vyslovujeme poďakovanie Technickým službám mesta Svit za ich odbornú technickú pomoc.

---------------------

Vytvorené: 6. 6. 2022