Darcovia krvi zo Svitu si prevzali ocenenia

Darcovia krvi zo Svitu si prevzali ocenenia Záchrana života darovaním najcennejšej a nenahraditeľnej tekutiny na svete je jedným z najväčších prejavov ľudskosti. Takýto humánny čin je hodný významnej pozornosti, ktorej sa mnohonásobným darcom krvi dostalo slávnostným oceňovaním v piatok 25. novembra 2016 na Mestskom úrade v Poprade.

Záchrana života darovaním najcennejšej a nenahraditeľnej tekutiny na svete je jedným z najväčších prejavov ľudskosti. Takýto humánny čin je hodný významnej pozornosti, ktorej sa mnohonásobným darcom krvi dostalo slávnostným oceňovaním v piatok 25. novembra 2016 na Mestskom úrade v Poprade.

Slovenský červený kríž oceňuje bezpríspevkové darovanie krvi podľa počtu odberov plaketou profesora MUDr. Jana Janského a medailou profesora MUDr. Jána Kňazovického za mnohonásobné darovanie krvi. Takejto pocty sa dostalo pri oceňovaní darcov najvzácnejšej životodarnej tekutiny aj občanom nášho mesta.

Bronzovú Janského plaketu za desaťnásobné darovanie krvi získali:

Zlatého Janského plaketou za 20 odberov bol odmenený pán Juraj Kopčák.

Diamantovú Janského plaketu za 60 odberov získal pán Ján Ivančák.

Všetkým darcom ďakujeme a prajeme hlavne veľa zdravia.

Vytvorené: 9. 12. 2016
Posledná aktualizácia: 6. 4. 2023 11:42