Čo robiť s biologicky rozložitelným odpadom?

Čo robiť s biologicky rozložitelným odpadom? 1 UPOZORNENIE!
Zber BRO biologicky rozložiteľného odpadu - BRO sa v meste vykonáva podľa harmonogramu, ktorý je zverejnený na webovej stránke Technických služieb mesta Svit v sekcii Odpadové hospodárstvo.

1.    Pre časť POD SKALKOU je možné BRO vyložiť v pondelok do 07:00 h , najskôr však 24 hodín pred plánovaným zberom
2.    Pre časť SVIT je možné BRO vyložiť v utorok do 07:00 h, najskôr však 24 hodín pred plánovaným zberom

V inom termíne je vyloženie BRO odpadu na verejné priestranstvo považované za vytváranie čiernej - nepovolenej skládky.

Vytváranie nelegálnej skládky odpadu je zakázané zákonom č. 223/2001 Z. z. o odpadoch a taktiež VZN mesta Svit  č. 4/2020 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta Svit, ktoré upravuje spôsob nakladania s odpadmi v záujme ochrany životného prostredia, bezpečnosti a zdravia občanov.

Mestská polícia žiada občanov, aby v prípade, že sa stanú svedkami znečisťovania verejného priestranstva odpadom, ktorý niekto nezodpovedne vyhodí mimo zberných nádob a mimo času zberu, neváhali kontaktovať Mestskú políciu na čísle 0905 636 715.

Vytvorené: 18. 9. 2020