Obsah

BIKESHARING – ZDIEĽANÉ BICYKLE BUDEME MAŤ AJ VO SVITE

Typ: ostatné
BIKESHERING – ZDIEĽANÉ BICYKLE  BUDEME MAŤ AJ VO SVITE 1Po viac ako dvojročnej snahe a neustále vyvíjanej aktivite vedenia mesta sa zavedenie tzv. bikesharingu konečne podarilo. Zdieľané bicykle budú slávnostne uvedené do užívania v piatok 14. mája a od tohto dňa si ich môžete užívať aj vo Svite.

Požičať si, premiestniť sa ekologicky a ešte aj s benefitom pre svoje zdravie z miesta na miesto a odložiť – toto je hlavnou myšlienkou bikesharingu, ktorý je už bežnou súčasťou moderných a ekologicky smerujúcich miest po celom Slovensku. Zabezpečovaním bikesharingu sa zaoberá spoločnosť Antik Telekom, s.r.o. Podrobné informácie ako začať nájdete na stránke www.verejnybicykel.sk.

Zámerom mesta  bolo vždy presadzovanie rozvoja cykloturizmu a zároveň vzájomné prepojenie cyklotrás v meste Svit - Poprad a obci Spišská Teplica. Pre obyvateľov nášho mesta  bude k dispozícii 50 bicyklov, ktoré budú slúžiť či už na bežnú prepravu po meste, spoznávanie blízkeho okolia a v neposlednom rade aj určite upevňovanie svojho zdravia tak dôležitého v tomto období. Mesto Svit sa tak zaradí k mestám, ktorého neustálym úsilím je vytvárať čo najlepšie podmienky pre  športové aktivity, zlepšovať kvalitu života svojich obyvateľov, ale aj držať krok s dobou a byť moderným a pokrokovým miestom pre život.

Pozývame Vás všetkých a tiež priaznivcov pohybu na dvoch kolesách na slávnostné zahájenie zdieľania bicyklov v našom meste :

                                          14. mája 2021, piatok, o 11. hod. v parku pri Bille.

Nepremeškajte otvorenie bikesharingu.           


Vytvorené: 12. 5. 2021
Posledná aktualizácia: 12. 5. 2021 14:55
Autor: red