ASFALTOVÉ ZÁLIEVKY CIEST V MESTE SVIT

TECHNICKÉ SLUŽBY MESTA SVITVýkyvy počasia najmä v zime sa každoročne podpisujú pod zhoršený stav ciest v meste. Technické služby Mesta Svit vynakladajú nemalé finančné prostriedky na opravu ciest. Jedným zo spôsobov opráv drobných porúch asfaltového koberca sú aj asfaltové zálievky škár.

Drobnejšie poruchy je možné opraviť zaliatím vzniknutých trhlín . Pokiaľ nedôjde k oprave, trhliny sa vplyvom počasia zväčšia a dôjde k postupnej degradácii celého povrchu vozovky a v konečnom dôsledku to znamená celú výmenu asfaltového koberca s oveľa vyššími nákladmi, než je oprava škár zaliatím. Rovnako je potrebné zaliať kraje opravených záplat, aby sa na spojoch  nevytvárali trhliny a nerozširovali.Na opravy sa využíva zalievací stroj, ktorý postupne roztaví asfaltovú kocku do tekutej podoby .Následne je možné túto tekutú formu aplikovať do škár. Vzhľadom k značnému poškodeniu povrchu a neustále sa rozširujúcim dieram po zime sa zvolila priorita opráv Záhradnej ulice, ktorá je jednou z hlavných trás v meste. Následne sa bude pokračovať Jilemnického ulicou okolo "Čínskeho múra". Práce na zálievkach budú s ohľadom na počasie a vyťaženosť zamestnancov pokračovať až do neskorej jesene.

Vytvorené: 14. 9. 2022
Posledná aktualizácia: 14. 9. 2022 14:10