ADVENTNÝ VENIEC ROZŽIARILO III. ADVENTNÉ SVETLO

ADVENTNÝ VENIEC ROZŽIARILO III. ADVENTNÉ SVETLO 1 Počas tretej decembrovej nedele rozsvietil III. adventné svetlo v našom meste správca gréckokatolíckej farnosti vo Svite Mgr. Martin Snak, s dodržaním platných protipandemických opatrení.

Aj so zasvietením III. adventnej sviece sa Vám znova prihovára primátorka mesta Svit Ing. Dáša Vojsovičová:

Tretia adventná sviečka zapálená v striebornú nedeľu  má symbolizovať Priateľstvo.  Priateľstvo je v našom živote veľmi potrebné. Mať dobrú priateľku, priateľa, ktorý pomôže v ťažkej situácií, alebo nás len tak obyčajne vypočuje a povzbudí je veľká vec.  Priateľstvo je vzájomná sympatia , duševné porozumenie, ktoré vzájomne pociťujeme pri osobnom stretnutí.

Aj keď sa v tejto dobe stretávame menej, prajem Vám Všetkým, aby ste sa pri náhodnom  stretnutí  tešili, odovzdali si povzbudenie a prianie všetkého milého a príjemného v tomto čase adventnom.

To prajem aj ja , všetkým našim občanom

.........................................................................................................................................................

Niekoľko slov Vám posiela  správca  gréckokatolíckej farnosti  Mgr. Martin Snak:

„Stretávame sa pri zapaľovaní tretej svieci nášho mestského adventného venca. Nikto z nás by si určite nedokázal predstaviť život bez svetla, lebo žiť život v tme znamená život v temnote, v chlade a samote, lebo by sme nevideli nikoho okolo seba. Aj vo Svätom Písme prevláda symbolika svetla a tmy, kde svetlo symbolizuje život v Božej milosti a tma symbolizuje život v hriechu.

V tento predvianočný čas rozsvecujeme omnoho viac svetiel ako inokedy, rozsvecujeme námestia, okná domov, stromčeky, ploty ba aj záhradky a nielen obyčajnými svetlami ale dokonalejšími - farebnejšími. A tak nerozsvecujme bezducho tieto svetielka v tme, Boh nás pozýva rozsvietiť v prvom rade svoje srdce svetlom života v Božej milosti. Aby sme už nekráčali v tme, ale aby my sami sme stali vianočnými svetlami chodiacimi po uliciach nášho mesta, ktoré svietia radosťou v smutnej dobe, svietia pokojom v čase v ktorom prevláda nervozita a svietia radosťou, že prichádza Ježiš Kristus obdarovať nás svojím svetlom Božej milosti.

Prajem Vám pokojné, radostné a požehnané Vianoce.“

Vytvorené: 14. 12. 2021
Autor: