Obsah

Blíži sa 19. ročník cyklistických pretekov Horal, sily si môžu zmerať aj tí najmenší

Typ: ostatné
Druhý augustový víkend sa bude vo Svite niesť už tradične v duchu cyklistiky. V sobotu 11. augusta 2018 sa uskutoční už 19. ročník cyklistických pretekov pod názvom HORAL MTB MARATÓN. Rokmi získava podujatie nielen na kvalite, ale i na obľúbenosti.

Druhý augustový víkend sa bude vo Svite niesť už tradične v duchu cyklistiky. V sobotu 11. augusta 2018 sa uskutoční už 19. ročník cyklistických pretekov pod názvom HORAL MTB MARATÓN. Rokmi získava podujatie nielen na kvalite, ale i na obľúbenosti.

Cyklistický maratón sa teší každoročne rastúcej návštevnosti cyklistov nielen zo Slovenska, ale aj z ďalších krajín. Svedčia o tom aj čísla, veď minuloročného podujatia sa zúčastnilo vyše 1200 dospelých pretekárov a 450 detí z 24 európskych krajín. Prispela k tomu určite aj skutočnosť, že minulý rok sa v rámci pretekov HORAL konali aj Majstrovstvá Európy v MTB maratóne 2017 (ME XCM). Podujatie bolo organizované pod odbornou gesciou Európskej cyklistickej federácie so sídlom vo Švajčiarsku, kde sa nám spomedzi štyroch kandidujúcich krajín prvýkrát podarilo uspieť v súťaži o umiestnenie tohto medzinárodného podujatia na Slovensko.

Podujatie podobného významu sa pod Tatrami konalo naposledy v roku 1999 - Majstrovstvá sveta v cyklokrose. V novodobej histórii Slovenskej republiky sa jednlo o jedinečnú akciu, ktorá svojím významom ďaleko presahuje jej hranice.

Cyklomaratón HORAL nie je pretekami len pre výkonných športovcov. Tratí a kategórií je viac. Trasy sú volené tak, aby si cyklista každej výkonnostnej kategórie našiel tú svoju. Štartujú vždy vo Svite a účastníci majú na výber 4 trasy. V najťažšej z nich je odmenou zdolanie Kráľovej Hole (1 946 m.n.n.).

Významnou súčasťou podpory cykloturistiky, cyklistického športu a aktívneho trávenia voľného času je aj mladá generácia, a preto sa v rámci podujatia uskutočnia aj populárne preteky pre deti a mládež HORAL JUNIOR. Tieto preteky sú určené pre vekovú kategóriu od 0 do 15 rokov. Štartovať sa bude pri Kolibe o 14.00 hod.

Po vyhlásení výsledkov všetkých pozývame na tombolu a koncert slovenského speváka Lukáša Adamca, víťaza druhého ročníka speváckej súťaže Česko Slovenská Superstar.

Viac informácií nájdete na www.horal.sk.

Propozície súťaže HORAL JUNIOR nájdete TU.

Program:

07:00 štart najdlhšej trasy 135km HORAL KREJZI (pred MsÚ)

09:30 – 11:00 štarty ostatných kategórií a trás (pred MsÚ)

11:00 štart rodinnej trasy HORAL DEJZI (pred MsÚ)

14:00 štart 1. kategórie HORAL JUNIOR (pri Kolibe!)

16:00 vyhlasovanie výsledkov HORAL JUNIOR (pri Kolibe

18:00 vyhlasovanie výsledkov HORAL (ISKRA aréna)

19:00 tombola (ISKRA aréna)

20:00 koncert Lukáš Adamec


Vytvorené: 30. 7. 2018
Posledná aktualizácia: 12. 12. 2018 22:51
Autor: Správca Webu