Obsah

Aktuality

02.12.2020

Z denníka Technických služieb

Z denníka Technických služieb

Prvý výjazd techniky na zimnú údržbu už máme za sebou. Prvý sneh nám napadol v noci z piatka na sobotu, 28. novembra 2020. Vzhľadom na nenáročne podmienky sme do výkonu nasadli 2 kusy techniky - BUCHER, vozidlo vybavené pluhom a rozmetadlom na údržbu chodníkov a LIAZ, ktorá sa postarala o naše cestné komunikácie.

Detail

02.12.2020

OPRAVA OPLOTENIA FUTBALOVÉHO ŠTADIÓNA 1

OPRAVA OPLOTENIA FUTBALOVÉHO ŠTADIÓNA

Nepriaznivé počasie a mráz sa podpísali na starom betónovom oplotení Futbalového štadióna. Poškodená časť oplotenia začala byť vo veľkej miere využívaná občanmi mesta ako prechod, v dôsledku čoho pri prechádzaní hrozilo riziko úrazu z uvoľnených betónových dielov. V rámci údržbárskych prác realizoval Bytový podnik Svit vlastnou údržbou opravu poškodených častí v spolupráci so správcom futbalového štadióna.

Detail

01.12.2020

Predstavte si, Veverička odpadková profíčka sa narodila vo Svite 1

Predstavte si, Veverička odpadková profíčka sa narodila vo Svite

Technické služby Svit v spolupráci so známou dvojicou Tárajko a Popletajka pripravili pre deti edukačné video na tému separovania a triedenia odpadu - Veverička odpadková profíčka. Videoklipu sa dostáva zaslúžená pozornosť, na kanáli Youtube má už viac než 1,5 milióna zhliadnutí. Vo Svite, ale aj na Slovensku všeobecne, je problematika separovaného zberu stále veľkou neznámou a nielen naše mesto sa borí s problémami na túto tému.

Detail

30.11.2020

Most medzi Svitom a Lopušnou dolinou bude v najbližších dňoch bez obmedzení 1

Most medzi Svitom a Lopušnou dolinou bude v najbližších dňoch bez obmedzení

Pred pár dňami sme avizovali odstránenie dočasného premostenia zapožičaného Štátnymi hmotnými rezervami a spustenie rekonštruovaného mosta v dňoch 1. a 2. decembra 2020. Avizované práce sa však neuskutočnia v týchto dňoch. Štátne hmotné rezervy v spolupráci s DHZ Orava nepotvrdili, že demontáž sa môže uskutočniť v tieto plánované termíny. Preto teda ostáva pôvodný - dočasný most v prevádzke a zatiaľ nedôjde k žiadnym obmedzeniam súvisiacim s prevádzkou mosta a spojením Svitu a Lopušnej doliny. O nových termínoch týchto prác Vás budeme včas informovať.

Detail