Od 1. januára 2018 nadobudla v súvislosti s novelou zákona č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci účinnosť aj novela zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch, prostredníctvom ktorej štát zvýšil niektoré správne poplatky. Okrem iného sa zmenili aj poplatky na matrike a pri osvedčovaní podpisov a listín, ktoré vyberá matričný úrad (ako štátny orgán), resp. obec alebo mesto.

Tanec, hudba, vášeň, láska, priateľstvo, sny a tí najlepší z najlepších. Na jar príde do kín slovenský film Backstage. Poriadna dávka energie, skvelých tanečných kreácií, hudby, ale aj emóciami nabitý príbeh – to všetko divákom ponúkne pripravovaný slovenský film BACKSTAGE, ktorý si budú môcť v kinách vychutnať už v marci 2018. Film o plnení snov, priateľstve a láske predstavil svoj prvý teaser, ktorý ukazuje, že sa naozaj môžeme tešiť na to najlepšie zo slovenskej hereckej aj tanečnej scény.

Integrované obslužné miesto občana (IOMO) vám uľahčí vybavovanie úradných záležitostí. Od 1. januára 2017 je vo Svite je spustené ďalšie Integrované obslužné miesto občana (IOMO). Stránky vybaví Matričný úrad na Mestskom úrade vo Svite v zmysle úradných hodín mesta.

V stredu 13. decembra 2017 sa primátor mesta Svit Miroslav Škvarek stretol s občanmi mesta Svit pri slávnostnej príležitosti osláv ich životného jubilea. Pozvanie prijali občania, ktorí sa dožili v posledných troch mesiacoch okrúhleho alebo vysokého jubilea a na túto počesť sa v obradnej sieni Domu kultúry vo Svite zišlo 30 oslávencov.

Primátor mesta Miroslav Škvarek spolu s prednostom Mestského úradu Stanislavom Kopčákom navštívili v stredu 13. decembra 2017 pani Emíliu Hudákovú, jednu z najstarších občianok mesta Svit, ktorá tento rok dovŕšila krásnych 93 rokov. Pani Emíliu obdarovali menšou pozornosťou a popriali jej najmä zdravie a veľa šťastných rokov plných radosti a pohody.

V piatok 8. decembra 2017 sa v priestoroch Centra voľného času v budove Mestského úradu vo Svite konala akcia pre darovanie krvi pod názvom „Mikulášska kvapka“.

Od začiatku nového školského roka pôsobí vo Svite Spojená škola, Mierová, ktorá vznikla spojením Základnej školy na Mierovej ulici a Základnej umeleckej školy vo Svite. Na základe tejto skutočnosti bolo vyhlásené výberové konanie na riaditeľku Spojenej školy, do ktorého sa mohli prihlásiť záujemcovia spĺňajúci zákonné požiadavky.

Ďalšie články...