Voda je vo všeobecnosti neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Okrem iných dôležitých aspektov ju možno využiť aj na rehabilitáciu alebo zlepšenie  kondície. Už len samotný pobyt vo vode prináša ľudskému telu významný prospech. Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo bola mestská plaváreň vždy obľúbeným miestom oddychu nielen pre obyvateľov mesta, ale aj blízkeho okolia. Z dôvodu rekonštrukcie technologických zariadení upravujúcich kvalitu vody bola však od začiatku mája zatvorená. Od 13. júla je však opäť pre verejnosť otvorená.

Hurá! Škola končí! Brány škôl sa po desiatich mesiacoch usilovnej práce žiakov a učiteľov znova zatvárajú a školskému roku 2017/2018 zazvonil 29. júna posledný zvonček. Začínajú sa letné prázdniny a na všetkých žiakov čakajú po dlhých dňoch učenia sa horúce dni plné letných radovánok a sladkého ničnerobenia.

Základná škola Komenského vo Svite prijala vo štvrtok, 21. júna 2018 návštevu priamo z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorá jej prišla odovzdať nové športové pomôcky, ktoré budú slúžiť žiakom pre individuálne či kolektívne športy. Odovzdávania sa zúčastnili aj zástupcovia mesta, a to primátor Miroslav Škvarek a prednosta Mestského úradu Juraj Peťko.

Ďalšie články...